Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - YENİ DECCAL FETHULLAH GÜLEN
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 4. sayfa (Toplam 24 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 9:43 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dinlerarası diyalog kitabını okumanızı tavsiye ediyorum ben bugün tekrar gözden geçirip sayfalarıyla tek tek vericem nerden alıntı yaptığımı ve yazdığım hiçbirşey yanlış değildir kendi fikrim olmaksızın alıntılarla yazdım çünkü hesap vericeğim konulardada titizimdir arkadaşlar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 10:51 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

“Papa 6. Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” (F. Gülen’in Papa’ya mektubundan, Zaman,10.2.1998)
Hocaefendi, aynı konularla ilgili hadisleri yorumlarken de, “Yahudileri ve Hıristiyanları kınayan ve azarlayan âyetler ya Hazret-i Muhammed (A.S.M) döneminde yaşayan ya da kendi peygamberlerleri döneminde yaşayan bazı Yahudi ve Hıristiyanlar hakkındadır.” diyor. ( Küresel Barışa Doğru, s.45)
“Allah Resûlü’ne biri geldi ve ‘Ey Allah’ın elçisi! Hıristiyanlardan Allah’a ve Resulü’ne inanarak İncil’e sâdık biri veya aynı şekilde Allah’a ve Resûlü’ne inanarak Tevrat’a bağlı biri, sonradan sana tâbi olmazsa, bu kişiler hakkında ne buyurursunuz?’ dedi.
Bunun üzerine Hz. Peygamber şöyle buyurdu:
“Nefsim yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, bu ümmetten biri veya Yahudi ve Hıristiyan bir kişi beni dinlemez ve getirdiğimi kabul etmeden ölürse, kesinlikle Cehennemlik olur.” (burada hadis örneğide vermek istedim) Beni duyup iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan elbette Cehenneme girecektir.” (Hakim)
“Cennete sadece Müslüman olan girer.” (Buhari)
Üç dinden herhangi bir dine inanmak yeterlidir. Mühim olan kelime-i tevhid inancıdır. Hz. Muhammed’i kabul ve tasdik etmek ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir” diyorlar. “Ehli kitap ile amentüde ittifak halindeyiz.” İddiasında bulunuyorlar. (Ahmet Şahin, Zaman- 17.4.2000)
Kur’an-ı kerim, Kitap ehline çağrıda bulunulurken, “Ey kitap ehli! Aramızda müşterek olan bir kelimeyi gelin.” Nedir o kelime? “Allahtan başkasına ibadet yapmayalım”. Allaha kul olan başkasına kul olmaktan kurtulur. İşte gelin, sizinle bu mevzu üzerinde birleşip bütünleşelim. Kur’an devamla, “Allahı bırakıp da, bazılarımız bazılarımızı Rab edinmesin” diyor. Dikkat edin, bu mesajda, “Muhammedün Rasûlüllah” yok.” diyor. (Hoşgörü ve Diyalog İklimi. S.241)
Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın resülüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır... ” demektedirler. (Küresel Barışa Doğru-131
“Resule itaat eden, Allaha itaat etmiş olur” (Nisa 80) diyor ayette……..

yeterlimi arkadaşlar sadece bir kitap olmadığı için direk cevap verememiştim umarım tatmin olursunuz
abad
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 11:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamunaleyküm;Ben Abdullah Boran.Elazığlıyım.Elazığ Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde Matematik Öğretmeniyim.Böyle Bir siteden Habersiz gezinirken Haberiniz olmadan sizlerle tanıştım.Ülkücü arkadaşlarla haberleşeciğim için çok mutluyum.Fetullah Gülen'le ilgili yazılarınızı okudum.Ben buradan açıkça söyleyebilirimki Sevgihan kardeşimize tamamen katılıyorum.Çünkü bizim için öncelikle Türk milletinin ve Türk drvletinin bekası ve varlığı gelir.Fikrimiz bize bunu gösterir.Türk miletinden birinin karalanması demek,Türk milletinden o kişinin dışlanması demektir.Bizi oyuna getirmek isteyenleri desteklemiş olmazmıyız.Türk milletinin bekası için en küçük ferde bile ihtiyacımız var.Zira Çanakkale Zaferi böyle kazanıldı.Hatırlarsınız yazılardan muhakkak okumuşsunuzdur.O yıl hiç üniversite mezunu verilmedi.Anlatmak istediğim şu demek değildir.Gelin taviz verelim.Taviz verenleri çok iyi biliyoruz.Biliyoruz çünkü biz bunun için beşbin şehit verdik.Taviz verenlere TÜRK olduklarını hatırlatalım yeter.
Saygı ve Sevgilerimle.
Sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 12:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

funda3307 demiş ki:
“Papa 6. Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” (F. Gülen’in Papa’ya mektubundan, Zaman,10.2.1998)
Hocaefendi, aynı konularla ilgili hadisleri yorumlarken de, “Yahudileri ve Hıristiyanları kınayan ve azarlayan âyetler ya Hazret-i Muhammed (A.S.M) döneminde yaşayan ya da kendi peygamberlerleri döneminde yaşayan bazı Yahudi ve Hıristiyanlar hakkındadır.” diyor. ( Küresel Barışa Doğru, s.45)
“Allah Resûlü’ne biri geldi ve ‘Ey Allah’ın elçisi! Hıristiyanlardan Allah’a ve Resulü’ne inanarak İncil’e sâdık biri veya aynı şekilde Allah’a ve Resûlü’ne inanarak Tevrat’a bağlı biri, sonradan sana tâbi olmazsa, bu kişiler hakkında ne buyurursunuz?’ dedi.
Bunun üzerine Hz. Peygamber şöyle buyurdu:
“Nefsim yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, bu ümmetten biri veya Yahudi ve Hıristiyan bir kişi beni dinlemez ve getirdiğimi kabul etmeden ölürse, kesinlikle Cehennemlik olur.” (burada hadis örneğide vermek istedim) Beni duyup iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyan elbette Cehenneme girecektir.” (Hakim)
“Cennete sadece Müslüman olan girer.” (Buhari)
Üç dinden herhangi bir dine inanmak yeterlidir. Mühim olan kelime-i tevhid inancıdır. Hz. Muhammed’i kabul ve tasdik etmek ise şart olmayıp bir kemal mertebesidir” diyorlar. “Ehli kitap ile amentüde ittifak halindeyiz.” İddiasında bulunuyorlar. (Ahmet Şahin, Zaman- 17.4.2000)
Kur’an-ı kerim, Kitap ehline çağrıda bulunulurken, “Ey kitap ehli! Aramızda müşterek olan bir kelimeyi gelin.” Nedir o kelime? “Allahtan başkasına ibadet yapmayalım”. Allaha kul olan başkasına kul olmaktan kurtulur. İşte gelin, sizinle bu mevzu üzerinde birleşip bütünleşelim. Kur’an devamla, “Allahı bırakıp da, bazılarımız bazılarımızı Rab edinmesin” diyor. Dikkat edin, bu mesajda, “Muhammedün Rasûlüllah” yok.” diyor. (Hoşgörü ve Diyalog İklimi. S.241)
Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın resülüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır... ” demektedirler. (Küresel Barışa Doğru-131
“Resule itaat eden, Allaha itaat etmiş olur” (Nisa 80) diyor ayette……..

yeterlimi arkadaşlar sadece bir kitap olmadığı için direk cevap verememiştim umarım tatmin olursunuz

ÜLKÜDAŞ BEN NEYİ ANLATMAK İSTEDİĞİNİZİ İKİ KERE OKUMAMA RAĞMEN ANLAYAMADIM.LÜTFEN KISACA NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ KISACA AÇIKLARSANIZ MİNNETTAR OLURUM.
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 1:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yararlandığın yani alıntı aldığın kitapve sayfa numaraları dediniz yazdım anlatmak istediğim mi ........................
3 din diye birşey yoktur tek din vardır oda İSLAMİYET yumuşamış islamiyet diyede birşey olamaz dinimiz değiştirilmemiştir kimseninde gücü yetmez TÜRKÜM ve MÜSLÜMANIM korumak içinde elimden geleni yapıcam
arkadaşlar kulaktan dolma şeyler demişti sayfa istemişti işte deliller daha ne diyim bilmiyorum ALLAH'A EMANET OLUN
fergana
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 2:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turk_neferi kardeşim diyorki:
Alıntı:
bunu söylemekten ben bıktım anlayın artık.fethullah gülen geçmişte yapmış bişeyler eyvallah.ama bize adam gibi adam lazım.neden nurcuları karaladı.neden dinlerarası diyalog adı altında hepimizi rezil etti.neden gaflet içinde yanlışlar yaptı.demek istediğim bu.demekki kansızlık varmış içinde ki bütün bunları yaptı.başbuğla arası cok iyiydi diyip duruyosunuz.bunu her fırsatta dile getiriyosunuz.o eskidendi güzel kardeşlerim.adam papayla da cok samimiydi.ne yapalım geçmişin hatrına onu baş tacımı edelim.yok bu kadarıda olmaz.dengesiz konuşmayalım.geçmişte bu vatan uğruna yapığı şeyleri ömrünün sonuna kadar yapsaydı o zaman başımızın üstünde yeri vardı.ama artık canı cehenneme.bu vatana ayak basamaz.papasıyla amerika başkanıyla mutlu yaşamlar diliyorum.yüz karası herif.
[/quote]
Sen benim ne dediklerimi anlamamışsın. Ben yazımda bu tartışmalardan daha çok kendimize bakmamız lazım geldiğini anlatmaya çalıştım.Sen ise dengesiz konuşmayalım diyerek işi başka yerlere çekiyorsun.Böyle yazacağına yazımın sonunda sorduğum soruların cevabını ver. Bu sorulara cevap veremeyenler ve cevap aramayanlar başkalarının yaptıklarını tartışmaya devam ederler. Şunu da bil Başbuğ ile F. Gülen'in arası iyi ikende cemaatin dünya görüşü bu idi.Bugün ile bir farklılıkları yoktu.
Nereye gittiğini bilmiyorsan, ne yaptığının bir önemi yoktur.
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 4:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
arkadaşlar bazı arkadaşlarımız beni gerçekten çok kırdı ben 1 ay öncesine kadar fethullah hocayı seven biriydim ve nurcu arkadaşlarım var neden böyle şeyler yazmaya gerek duyayımki emin olmadan yazılarımı okuyanlar beni az çok tanır araştırmadan emin olmadan yazı yazmam ve sırf başlık olsun diye bir insanı karalicak biri değilim ben kafir demedim alıntıları verdim karar sizin dedim deccal derkende ahir zamanda 30 a yakın küçük deccaller çıkıcaktır hadisinden yola çıkarak söyledim araştırmadan hakaret dolu sözleri için kulaktan dolma bilgilerle cevap veren arkadaşlarıma üzüldüm ben isterim ki her konuda birbirimizi uyaralım ama hata etmişim anlaşılan

Herkes hadisleri kafasına göre yorumlarsa, üstelik bu hadisler sahih midir değil midir diye araştırmazsa yanılgıya düşer.

İlk iletinizdeki üslüptan belki bu tepkiyi aldınız. Ben Kestane Pazarı Kuran Kursunda onun vaizlik yaptığından beridir takip ederim. Üstünden belki 35 yıl geçmiştir.Yanlış yaptığının farkındayız, ancak hala sorular ve fikirler hakkında kesin hükme varmaktan imtina ediyorum. Sizse bir ay öncesine kadar çok sevip saydığınız F.güleni 1 ay içinde tamamen sildiğinize göre kesin bir bildiğiniz vardır.

Dinler arası diyalog hakkında; Tebliğ hakkını aşarak İslamî prensiplerden taviz verildiği, ortaya yeni kavramlar -ibrahimi dinler gibi- icat edilerek İslam'a hizmet ettiğini sanmak yanılgıdır. Bu konuları sık sık dile getirdik
Bizim diğer bir tepki gösterdiğimiz konu siyasi zikzakları ve iktidar yalakalıklarıdır, bazıları kalkıp Başbuğun şeyhi gibi takdim etmeye kalktı, bunlara karşıyız
rte nasıl geçmiştekinden çok defa zikzak çizdiyse bunu kendisi de itiraf ediip şimdi abdye yarenlik ediyorsa Başbuğun geçmişte görüştüğü bir şahsın bugün aynı çizgide olmadığı açıktır
Bundan fayda çıkarmaya sağlamaya çalışmak da abesle iştigal etmektir.
ahmetreis
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 7:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam kardesım dedıgın gıbı arastırmadan konusan ınsanlarımız var.pekı sen futullah hocayı yeterınce arastırdıgına ınanıyormusun????? bana nasıl bır kısılık oldugunu anlatabılırmısın ???? kımsenın ıc yuzunu bılmeden konusma o ınsan turkıye ıcın turk halkı ıcın okullar hastaneler acmıs ınsandır eger ıcınde bır kotuluk yada kasıt olsa ıdı bunları yaparmıydı bu gune kadar hıc ıste fetullah hoca tarıkatının bır yanlısını gordunmu bunların hepsı bırer oyundur kanmayalım 77de 78de 79larda solcular olarak nıtelendırdıgımız solculardı hedef sımdı ıse fetullah hoca yada dıncı kesım hedef gosterılıyor onları bır kalemde sılıp atamazsınız helekı kulaktan uyma bılgıler ıle ...cevabını beklıyorum................
*****************@HmEt_Reİs****************
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 8:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ahmetreis denen şahıs
Yazımın altına yazdığına göre bana dediğini farz ediyorum
Şu başlığı iyicene oku, kim neye tepki göstermiş anlamaya çalış.
Ben f.gülenin kimliğini kişiliğini imanını değil çizgisini ortaya attığı fikir ve tezlerine bakarım
ve eleştirileri sınırını aşmadan söylerim Kimseyi bir kalemde silmedim bunu yukarıdada söyledim ama bakmak değil okumak lazım sana.

Gelelim Türkiye için açtığı okullarında hastanelerinde ben bir faydasını görmedim
Okullarında zengin evlatları okur hastane desen zaten paralı
Diğer taraftan bakarsak misyonerler de okul hastane açıyor senin kafanla onlar da bu memlekete hizmet ediyor öyleyse
Kendin çalıp kendin oynuyorsun be evlat
Daha alman gereken çok yol var
cCcECELcCc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 9:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaşlar bi araştırma veya hipoteze katı kurallarla karşı durmak çok doğru değil. çünkü bu devirde herkezten herşey beklenir.

bu yazıyı okuyana kadar f. gülen hakkında çok kötü şeyler düşünmüyordum açıkçası.

ülküdaşlar yakın bir akrabam f. gülenin azerbaycandaki okullarından birinde görev yaptı. o okullarda sadece zengin öğrencilerin okumadığından emin olabilirsiniz.

f. gülen hakkında olumsuz şeyler okuyunca aklıma ilk gelen şu oldu: neden birçok Türki cumhuriyette okul açıp müslüman çocuklara burs vs. ile yadımcı oluyor ve eğitim almalarını sağlıyor.

funda olmaz öyle şey dicem ama bizler lawrınsleri ne çabuk unuttuk??
eminim ki şuanda Türkiyede Müslümanlığı iyi bildiği tartışılmyacak kişiler vardır ki bunlar ajandır.

ama f. gülen bunlardan birisimidir bilmiyorum???
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 9:53 pm    ileti konusu: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki;
Alıntı:
Ben o "fikra"yi Turkleri karalamak icin yazmadim - ben o fikrayi bazi Turklerin yaptigi yanlis davranislari tarif edip elestirmek icin yazdim. Ben burada, Amerika'da, devamli Turklerin birbirlerini baltaladiklarina sahit oldum. Ister Ermeni konusu olsun, ister isyerinde dayanisma olsun...buradaki cogu Turkler birlikte olup grup olarak daha buyuk bir guc olusturacagina, kendi kisisel cikarlari pesinde. Bizim buradaki Turk teskilatlarin basina sadece koltuk sevdasi olan kisiler oturuyor, zengin adamlar daha da cok zengin olmak icin teskilati kullaniyorlar. Onlarin "adami" degilsin, onlara yalakalik yapmazsan, teskilata girip etkili olmaya hic sansin yok. Bu insanlar rotaryanlarinin CDlerini dagitiyorlar, Ermenilere yag ceken adamlar bile gordum. Ve ben ne zaman Turkler icin mucadele etmeye calissam, beni kim engelledi biliyor musun? Ermeniler degil, Yunanlilar degil...TURKLER engelledi. O fikra, benim yasadigim gercegi yansitiyor.

kardeşim.....
1 bu açıklamayı hemen yapman gerekliydi fıkradan önce ve ya fıkradan sonra.
2 sana yeni üyesin demedim
3 sana türk müsün diye sorduğumda sana hiç de bile hakaret etmedim ben belki merak ettim bilmiyorum çünki
4 bu soru kanına dokunmasınn o fıkrayı daha öncede duydum ve aynı şekilde anlatanada soracaktım ama neden anlattığını o kişi açıklamıştı sormadım
5 kusura bakma açıklaması nı geç yaptın ama gende kabulümdür
Allah ( azze ve celleye ) emanet olun inş. s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Pts Ağu 01, 2005 9:59 pm    ileti konusu: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki;
Alıntı:
Arkadas, benim bildiklerim sadece bu grubun Atlanta'da yaptiklari faaliyetleridir. Papazlarla yaptiklari toplantilarda neler olup bitiyor diye merak ettigim icin, bir kac toplantiya gidip izledim. Misyonerlik yaptiklarini gormedim. Aksisine, Islam hakkinda en bilgili olan Turkleri cagirip, Islam soyledir boyledir deyip, Islami anlatan kitaplar veriyorlardi.

kardeşim bence sen duyduklarınla yetinme neden dersen bazen insanlara duydukları yetmez bazende izlemek ve okumakta gerekebilir. fetullah hocanın en yanınındakilerden birisi papanın elini öpüyor ve birde bunu fetullah hocanın önünde yapıyor ve fetullah hoca buna tepki göstermiyor ki bide üstne üstlük papa efendi veya hazretleri diye elin hristiyanına hitao ediyor bunlarda doğrumu sence ?

Allah (azze ve celleye ) emanet olun inş. s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Sal Ağu 02, 2005 12:13 am    ileti konusu: Re: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

yorukhasan demiş ki:

kardeşim bence sen duyduklarınla yetinme neden dersen bazen insanlara duydukları yetmez bazende izlemek ve okumakta gerekebilir.

Yorukhasan abi, galiba bir yanlis anlasma oldu - Ben Atlanta'da yasiyorum, yazdigim seyler benim Atlanta'daki Fethullah grubunun kendi gozlerimle yaptiklarini gordugum seylerdi. Yani, izledigim, sahit oldugum seylerdi.

Alıntı:

fetullah hocanın en yanınındakilerden birisi papanın elini öpüyor ve birde bunu fetullah hocanın önünde yapıyor ve fetullah hoca buna tepki göstermiyor ki bide üstne üstlük papa efendi veya hazretleri diye elin hristiyanına hitao ediyor bunlarda doğrumu sence ?

Papa'nin elinin opuldugunu ilk defa duyuyorum; hitap etme konusuna gelince, herkez belirli makamda olan kisilere makami geregi hitap etmek gerekiyor. Paralel bir ornek vereyim: bende Baskan Bush yada baska dunya liderlerini sevmem, ama ben diplomat olsam gene de makami geregi o kisiye hitap etmem gerekir.

-

Fikra konusuna gelince - tamam, seni anladim...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Sal Ağu 02, 2005 1:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim yaptığım yorumları adam akıllı okuyup ondan sonra yorum yapın.ben hiç bir zaman nur cemaatini kötülemem.ben şahıs adına konuştum.fethullah gülen hakkında.
şu anda bazıları fetoyu kahraman ilan etti.gördüğümüz gibi.bazılarıda fetoyu hain ilan etti.ben hain ilan edenlerdenim.kahraman ilan etmem için fetonun şu an alnının akıyla türkiyede olması gerekiyor.ve göğsünü gere gere ben şöyle şöyle yaptım.benim amacım türkiyenin cıkarına ve dinimiz için yaptım demesi gerekir.
ama bunların hiçbirisini yapmadı.nur cemaatindekiler bile fetodan utanıyor.ama cok garip bozkurt.net üyeleri canla başla fetoyu savunuyor.
ya mantıklı düşünürseniz,fetonun amacını anlarsınız.
ocaktan yetkili bir isimle muhabbet ediyodum.feto konusuna geldi.ben onun hakkındaki düşüncelerimi söledim.bana karşı cıktı.neymiş efendim.o kapalı kutuymuş.gercek bi kahramanmış.nasıl böyle bir kanıya vardığını söylüyorum.cvp veremiyor.neden türkiyede değilde amerikada diyorum.yine cvp veremiyor.

anlatmak istediğim şu.feto son zamanlarda yaptıklarıyla gecmişteki hizmetlerini herkese unutturdu.bundan sonra gecmişi gündeme getirerek,onu savunmayın.son zamanlarda yaptıklarıyla savunun.savunabiliyorsanız.

ayrıca başka konumu yok.haftada en az 2 kez feto tartışması yapıyoruz.bizim davamız bu değil.bizim davamızın katı töreleri vardır.kesin ve nettir bu.bu yanlışı yapanların bağışlanması söz konusu bile olmaz.bu ihanettir.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 4. sayfa (Toplam 24 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız