Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - DİYARLI BOZKURTLAR
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
bozkurt_1312
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 198

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 2:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleykum bugun Mardın de ıl kongremız vardı arkadaslar 21. donem mılletvekıllerımızde 6 tanesı gelmıstı.Davetımızı kabul ettıler.Ve bıze seref verdıler.Burda dıyarbakırlı ulkucu gardaslarımı elestırenler bugun bız doguda kongredeyken sızın o bahsettıgınız dıyarbakırlı bozkurtların hepsı gelmıstı oraya.Sızden destek beklerken sız burda dıyarbakırlı gardaslarımızı elestırıyorsunuz.''Bu ulkede 70 mılyon ınsan var degısık degısık ınsanlar var.Ve bu ınsanların ortak adı TÜRK TÜR''Bu sozlerı bugun 21.donem ısparta mılletvekılımızın soyledıgı laflardır bunlar.Atamızın dedıgı gıbı turk bırtek adamın ısmı degıl bırden cok adamın adıdır Atamızın yazdıgı tek sıırde boyle yazıyor.Daha cok bırlık olma zamanıdır.Bızım mıllıyetcılıgımızde ırkcılık sovenlık yok..Eger Turkıye'de yasayan ınsanların hepsıne kucak acmazsak ıktıdara nasıl gelecegız bırı bunu soylesın bana.MARDIN DEN SAYGILAR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 2:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili gonuldaslarım hepınızı ıletıyı bastan tam olarak okumaya calısıyorum cogu gonuldasım konuyu farklı algılamıs sunu bılmenızı tekrar ıstıyorum laz,çerkez vb TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN kurulması ıcın destan yazmıstır sorunumuz kürtle düsünce ile akımla olsun

kürtçülüğü asla ama asla kımse kabul edemez Diyarbakır dakı bu ülkücülerde kabul etmıyor bazı kardeslerım zannedıyorkı bu ülkücüleri bu vatan için ya sev ya terket dıyerek o ülkü ocagında var olmuslar hıc kımse onları bu vatandan atamaz yada yok sayamaz çünkü kürt dahı olsalar da onlar yıllarca bu vatanda TÜRKİYE sevdalıları

bu dava bu ülkü FAŞİZM degil

biz kürtlerle aynı orf ve adetlerı kulturun evletlarıyız ama
evet
kürtçülük hakkında ne dersenız haklısınız bunu ben dahı hıç kımse kabul edemez
ve bunları farklı boyutlara ceken arkadaslarımız oluyor sunu bılsınler kı yalnıs yapıyorlar

en basta kürt Türk laz çerkez hepsı aynı degerde müslüman ve müslüman din kardeşi kürtler arap degıl kürtler de TÜRK boyundan gelmiştir ve zamanla zazalarla devşirme olmustur

ve BEN TÜRKÜM DIYEN VE ORTADA GEZINEN SİYASETÇİLER
yüzünden .............

soruyorum senın GÜNEY ANADOLUNDA ne kadar ogretmenın vardı GÜZEL TÜRKÇE ni anlatacak

sonra ne oldu oranın halkı ac ıssız ne yaptı bırkac serefsız cık daga onlar cahıl olarak cıktı

peki sorsana kendıne bu adamlar nıye cahıl

benim liderim Diyarbakır da sesleniyor

Türkiye’nin bir çiçek tarlası olduğunu farklı renklerdeki ve kokulardaki çiçeklerden oluştuğunu, söyleyen Bahçeli, “Bin seneden beri birlikte yaşadığımız Diyarbakırlılar…” demişti

acaba benim liderim neden bu şekild ehitap etti konustu kacımız dusunduk

ve sunun bılınmesını ısterım kı ve kürtçüleri sevmem ve bu ülküocagındakı gencler bız kürdüz dıyor kürtçüyüz demiyor burayı ayırmak lazım

bazı konular benım kanıma da dokundu
bu ıletıyı burada yayınlama amacım en basta bu ıdı

bolgelerde yada
bazı ülkü ocaklarındakı ülkü anlayısının farklılıgı ve tarzları da.

TÜRKLÜĞÜN ATASI ZİYA GÖLKALP

Sosyolog Ziya Gökalp Kürt aşiretleri üstüne yaptığı araştırmasında Diyarbakır’ın Kürtleşmesi üstünde de duruyor. Diyor ki; “Diyarbakır şehrinde oturan ahali ta Selçukiler, İnaloğulları ve Artukoğulları zamanından beri Türk’tür. Sonradan Harzem Türkleri, Akkoyunlu ve Karakoyunlu Türkmenleri de gelerek bu Türklüğü artırmıştır.”(2)

Gökalp bu yazdıklarının ardından şehirdeki tarihi eserler, camiler, kitabeler, şairlerin divanları, halkbilime ait masallar, şarkılar, darbımeseller ve şehrin tarihi ile ilgili tüm veriler Diyarbakır’ın Türk kimliğini ele veriyor diyor. Arkasından da; Diyarbakır’daki hars en zengin Türk harsıdır, diyor. Diyarbakır’ın lisanı, ahlakı ve adatı da Türklüğünü gösterdiğini iddia ediyor.

Ziya Gökalp; “Bütün Karadeniz ahalisine Laz, bütün Suriyeliler’e ve Iraklılar’a Arap, bütün Rumeli halkına Arnavut dedikleri gibi, bizim gibi Vilayeti Şarkiye ahalisinden bulunanlara da Kürt milliyetini izafe ettiklerini gördüm” diye bir ön tesbit yaptıktan sonra; “ o zamana kadar kendimi hissen Türk sanıyordum.” Ama gerçeği görmek için Türklüğü de Kürtlüğü de inceledim. Diyarbakır’da ana dil Türkçe olduğu halde her fert biraz Kürtçe de bilir. Dildeki bu ikili yapı nereden ileri gelebilir. Ya Diyarbakır’ın Türkçesi bir Kürt Türkçesiydi, veya Diyarbakır’ın Kürtçesi bir Türk Kürtçesiydi. Dil üstüne yaptığım araştırmalar Diyarbakır’ın Türkçesi’nin Akkoyunlu, Karakoyunlu Türkleri’ne özgü Azeri lehçesi olduğunu gördüm diyor. Bu dilde hiçbir yapaylık yok diyor. Bu Türkçe Kürtler’in bozduğu bir Türkçe değildir, sonucuna varınca Diyarbakırlılar’ın konuştuğu Kürtçe’nin suni olduğunu söylüyor. Bu şivenin Türk Kürtçesi olduğu tesbitini yapıyor. Diyarbakırlılar’ın Türk olduğuna ilişkin en önemli delil dildir diyor.(3)

Ayrıca Diyarbakırlılar’ın bu dili Kürtlerle konuştuğunda kullandıklarını, kendi aralarında sadece Türkçe konuştuklarını yazıyor. Diyarbakır’lı konuştuğu bu Kürtçe’deki boşlukları ise Türkçe ile doldurur diyor.

Gökalp, Diyarbakırlılar’ın Türk olduğuna ilişkin önemli bir bulgu olarak da mezhep meselesini görüyor. Diyor ki Diyarbakır’ın hakiki yerli halkı Hanefi’dir. Kürtler ise Şafiidir. Kürtlerden başka Şafii yoktur. Türkler’in ise çoğunluğu Hanefidir.

Sosyolog Gökalp bu tesbitlerinden sonra şu sonuca varıyor:“Bu alametler bana Diyarbakır’ın Türk olduğunu gösterdiği gibi, babamın iki dedesinin bir kaç batın evvel Çermik’ten yani bir Türk muhitinden geldiklerine nazaren ırken de Türk neslinden olduğumu anladım” diyor. Ama ardından milliyetin esas olarak alınan terbiyeye ilişkin olduğunu da sosyolojik incelemelerimle öğrendim diye ekliyor.

Gökalp’in bu satırlarını okuyunca Abdullah Öcalan’ın Ziya Gökalp’in tesbitlerine çok benzeyen ifadelerini anımsadım. Onları sizlerle paylaşmak isterim. Halbuki; Ziya Gökalp bizde Türkçülük tezinin önemli bir ismi hatta babası sayılır. Türk deyince “öcü” görmüş olanlar Ziya Gökalp’e pek itibar etmezler. O’nun sosyologluğunu da yok sayarlar. Kürt Meselesi, Kürt Tezi v.s. denilince de bu kavram adeta Abdullah Öcalan ile özdeşleşmiştir. Ama Abdullah Öcalan’ın 1988-1989 yıllarında yazdıkları ile Ziya Gökalp’in 1920’li yıllarda bu kitaba yaptığım aktarmalara ne kadar benzediği görülebilinir. İşte Abdullah Öcalan’ın konu ile ilgili yazdıkları:(4)

“Benim meselem bir Kürtçülük icat etmek değildir. Benim ana tarafım Türk. Benim anam Türk’ten çok, Türkmen’e benzer. Dikkatli bir değerlendirmeci bunu anlar. Ama ben şunu tesbit ettim ki; ben çocuk yaşta diyordum; “Keşke Türk filan doğsaydım. Anam-babam Kürt değil de Türk olsaydı diyordum kendi kendime. Böyle anılarımı hatırlıyorum.” Burada Öcalan da Türk olma özlemi olduğunu öğreniyoruz. Gökalp’te kendi kimliğini nasıl keşfettiğini anlattıktan sonra; “Mamafih dedelerimin bir Kürt yahut Arap muhitinden geldiğini anlasaydım yine Türk olduğuma hüküm vermekte tereddüt etmeyecektim. Çünkü, milliyet yalnız terbiyeye istinat ettiğini de içtimai tetkiklerimden anlamıştım” diyor.(5)

Ziya Gökalp’in Diyarbakır ve yöresi ile ilişkin aşiretlerin Türk vurgusu bazı “Selçuklu tarihini inceleyin Kürt ve Türk beylikleri iç içedir.

kürt aşiretine asimle olmak yerıne onları asimle edebılırdık atalarımız bunu yapmamıs

ama bu vatanın destanlarını beraber yazmıslardır

En son thegreen_wolf tarafından Cmt May 06, 2006 6:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
bozkurt_1312
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 3:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkur ederım gardasım.Bızlerı aydınlattıgın ıcın
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 3:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendine Kürt diyen Türk davasini nasil yasayabilir ?? ben anlamiyorum !!

Eger Ben Türk'sem bir Fransiz davasini yasayamam ayni sey !

ÜLKÜCÜLÜK TÜRK'ÜN DAVASIDIR !

Arkadas Canakkale'de feln bahsetti !

taaa Dogu Türkistan'dan kalkip Sehit olan kandaslarimiz var, Baküd'den, askabat'tan, taskent'ten onlari konusalim onlar bu davayi seviyorlar benimsiyorlar çünkü hiç bir zaman kendilerini Rus, veya Mogol, Veya çin'li görmediler, kendilerini daima TÜRK bildirler çünkü hepsi TÜRK OGLU TÜRK'ler ...

O Yûzden eger bu kendilerini " Kürt " olarak görenler Ülkücü diyorlarsa kendilerine ben inanmam kardesim !!

Ama Egerki Diyarbakir'li biri kalkip deseki, Ben Türk'üm ve Ülkücüyüm diyorsa o benim gardasimdir, Ülküdasimdir !! çünkü ayni duygulari paylasiyoruz ! anlatabildim Insallah meseleyi ! ..

Kalin saglicakla

Allah TÜRK IRKINI KORUSUN VE YÜCELTSIN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 4:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALLAH´im sen bize dogru yolu göster.... Simdi bebek katilinin ana tarafinin Türk oldugunuda ögreniyoruz. Hatta cocukken kürt yerine bir Türk evladi olmayi istedigini de ögreniyoruz. Nerden cikiyor böyle aciklamalar anlamiyorum? Ne kadar dogru ne kadar yanlis bilmiyorum ama ben buna inanmiyorum. Bu Türklüge yapilan bir hakarettir! Eger gercekten öyle bir aciklama yapmis olsada vardir bir bildigi. Ya palavra bunlar kardesim. Kimse buna inanmasin. Milleti yanlis bilgilendirmeyelim! Bir zaman bu bebek katiline kürt degil ermeni denildi, tutmadi simdide Türk deniliyor! Yapmayin ALLAH askina be!

Ayrica kimse Diyarbakirin Ülkücü bir sehir olmasina karsi degil. Bunu hepimiz bütün illerimiz icin isteriz tabiki! Diyarbakir bir TÜRK sehridir! Kimse kimseyi dislamiyor burda! Ama bir kürt ya kürttür yada TÜRKLÜGÜ benimsiyorsa TÜRKTÜR! Gercekten samimi olanlari icin gecerli bu tabiki. Yoksa isine geldigi zaman kendini TÜRK kabul edenlerden bahsetmiyorum.

Ben hic bir laz, gürcü, cerkez vs. kökenli TÜRK vatandaslarimizin Ülkücü olupta (isterse olmasin ayni) ikidebir lazliklarini, cerkezliklerini ön plana cikardigini görmedim. kürtler bunu yapiyor bizde katiliyoruz. kürtlük Türklükle es degerde gösterilip onlara prim veriyoruz, onlara digerlerinin yaninda özel muamele yapiyoruz, sisiriyoruz! Diyarbakir TÜRKTÜR kardesim! Diyarbakirli kürt asilli bir vatandasimiz Türklügü benimsemis ve samimi ise TÜRKTÜR! Bu durumda Ülkücü de olabilir. Ama kürtlügünü haykiran birisi güya kürtcülük yapmiyor denilsede kürtcüler gibi kürtlügünü hem yasiyor hem haykiriyorsa ayni anda Ülkücü nasil olabilir kardesim?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 5:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili kardeslerim ne kadar bazı seylere ınanmasakta dogrudur
helede bebek katılı olan serefsız kürttür ama nasıl babası zazadır zazanın anlamı ise

ermani asıllı olan kürtler dir yani yarısünni kızılbastır.

ve gecenlerde bırsey ogrendım ermenı asala denılen kısılerın

bu bır alıntıdır
''....................
.....................
..................
.............
Bölücü terörist Abdullah Öcalan, Ermeni Yazarlar Birliği tarafından “Büyük Ermenistan hayali fikrine olan katkılarından dolayı” onur üyeliğine seçilmiştir.

Ermeni Halk Hareketi’nin bünyesinde, bir çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi bir Kürdistan Komitesi oluşturulmuştur

Ermeni-PKK ilişkisiyle ilgili bir başka çarpıcı örnek ise, 6- 9 Ocak 1993 tarihlerinde Beyrut'taki iki ayrı kilisede düzenlenen ve Lübnan Ermeni Ortodoks Başpiskoposu, Ermeni Parti yetkilileri ile 150 gencin katıldığı toplantılarda kullanılan şu ifadelerdir:

· Şimdilik Türkiye'ye karşı sakin tutum gösterilmelidir.

· Ermeni toplumu gittikçe büyümekte ve ekonomik yönden güçlenmektedir.

· Geliştirilen propaganda faaliyetleri sayesinde, bütün dünyada (sözde) soykırım daha iyi bilinmeye başlanmıştır.

· Ermenistan devleti kurulmuştur, her geçen gün toprakları genişlemektedir ve atalarının intikamını mutlaka alacaklardır.

· Başta ABD olmak üzere, diğer batılı ülkeler de Karabağ'da sürdürülen savaşta Ermenileri haklı bulmaktadırlar. Bu fırsatı değerlendirmek gerekir... Karabağ'da savaşan Ermeni gençlerine yenileri katılacaktır.

· Türkiye'de -PKK terör örgütü ile yapılan mücadele kastedilerek- iç savaş devam edecek, Türk ekonomisi sıfır noktasına gelecek ve vatandaşlar baş kaldıracaklardır.

· Türkiye bölünecek ve bir Kürt devleti kurulacaktır.

· Ermeniler Kürtlerle olan ilişkilerini iyi bir şekilde yürütmeli ve Kürtlerin mücadelelerini desteklemelidirler.

· Bugün Türklerin elinde olan topraklar, yarın Ermenilerin olacaktır.

Özetle; Ermeni terör örgütlerinin müşterek amacı; her fırsattan yararlanarak Türkiye'yi istikrarsızlığa sürüklemek ve sözde işgal altındaki Ermeni topraklarını kurtararak "Bağımsız Büyük Ermenistan"ı kurmaktır. Bugün devlet olma özelliğini de elde eden Ermenilerin, söz konusu isteklerinin değişik başlıklar altında devam ettiği görülmektedir

''

ben kürdüm diyerek kimse TÜRKLÜK davasını gudemez bu dogru kabul
edılemez ama buyur burdan yak.........

bizim kurtulus destanımızda bıle bızımle savasan pakıstan afganıstan dan gelen kandaslarımız müslüman din kardaslarımız vardı

fakat onlar biz TÜRKÜZ diyerek ALLAH ALLAH naralarıyla carpıstı

ve herzaman bu boyle oldu

buna nasıl ızın verılıyor bılmıyorum.........

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 5:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lütfen daha fazla saçmalama thegren wolf rumuzluki bu rumuz BOZKURT OTAĞINA yakışmıyor artık kürtçülük değil TÜRKÇÜLÜK YAP eğer sende azınlık psikolojisi içinde isen ŞEREFLİ MAZİMİZE LEKE SÜRME UNUTMA Kurtuluş savaşı kürtlerle birlikte değil kürtlere rağmen kazanılmıştır.

Pakistandaki yardım çadırlarına asılan TÜRK BAYRAKLARINI alarak ""

BEN BU BAYRAĞI EVİME ASACAĞIM TÜRKÜN AY YILDIZLI BAYRAĞININ ALTINDA OLMAK BİZE HUZUR VERİYOR DİYEN PAKİSTANLI TÜRKMENLER BİZİM MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZDİR,OYSA BAYRAĞIMIZI YAKAN YERLERE ATAN
BİZ T.C KİMLİĞİ İSTEMİYORUZ DİYENLERLE HİÇBİR KARDEŞLİĞİMİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ.

""UNUTMA BİR TÜRKÜ ANCAK YİNE BİR TÜRK SEVEBİLİR""
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili kandas sunu soylemek ısterım yazdıkların hıc hos degıl ve sacmalama kelımesı kullanmak ıcın ıyıce dusunmek gerekırdı sacmalama derken sen nereyı kastedıyorsun BEN TÜRKÜM eger senin gozunde TÜRKLÜK azınlık ise bende azınlık psikolojısı var şerefli bir maziye leke sürme demek en buyuk kelımelerden bırıdır
hangı mazıden bahsedıyorsun sen BEN TÜRKLÜKLE ÖVÜNEN BİR ATANIN TORUNUYUM BENİM BUYUKBABAMDI BALKANLARDAN ÇANAKKALE YE ÇANAKKALEDEN KURTULUS SAVASINA KADAR TUM SAVASLARDA BU BAYRAK ICIN BU İMAN İÇİN SAVASAN ONUN TORUNUYUM BEN
SÖZLERİN SANA HİÇ YAKISMADI

KURTULUS SAVASINDA TÜRK KÜRT AYRIMI YAPILDIMI SORUYORUM SANA SEN KÜRTSÜN SAVASAMAZ BU ORDU DA OLAMAZ MISIN DENILDI

BENİM ANLATMIŞ OLDUGUM kürt VE TÜRK AŞİRET YADA BOYLARI İÇ İÇE YASAMIS VE BUNUN SONUCU NİÇE TÜRK ASİMLE OLARAK kürt OLMUSTUR

UNUTMA DEDIGIN CUMLAYI 6 YASINDA OGRENDIM TEKRARLATTIGIN IÇIN TESEKKUR EDERIM

SUNUDA SOYLEMEK ISTERI KI BENIM RUMUZUMA KARISMAYA HAKKIN YOK VE SENDE
SUNU UNUTMA

BEN KOMUNİST KÜRT MAHALLELERINDE SAYIN ALİ KINIK AGABEYIMIZLE BERABER ÇIRPINIRDI KARADENİZ MARSINI SOYLER NARALAR ATAR BU DAVA ICIN OCAKTA YUNUS DISARDA YAVUZLUK YAPARDIK BU DAVAYA 6 YASIMDAN BERI GONUL VERDIM KI BEN OGUZLARIN KAYI BOYUNU ÇAKIR AŞİRETİNLE GELİYORUM KÜRTLÜKLE YADA KÜRTÇÜLÜKLE HİÇBİR ALAKAM OLMADI DÜŞMANLIK DISIN DA BU SEKILDE SUCLADIGIN ICIN BIR ACIKLAMA BEKLIYOR OLACAGIM

KALBINI KIRACAK BIRSEY YAZDIMSA KUSURUMA BAKMA
GONULDASIM
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 6:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="thegreen_wolf"]KURTULUS SAVASINDA TÜRK KÜRT AYRIMI YAPILDIMI SORUYORUM SANA SEN KÜRTSÜN SAVASAMAZ BU ORDU DA OLAMAZ MISIN DENILDI[/quote]
Tabi ki yapılmadı ama onları adam yerine koyupta savaşa çağırdıkta ne oldu. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda yer alan kürtler vardır, bu doğru. Ama önemli olan hangi şartlarda savaşa katıldıkları ve savaş boyunca ne yaptıklarıdır.

Seferberlik emri çıktığında kürtlerin istisnasız tamamı askere katılmamak için dağlara kaçmıştır fakat bir kısmı inzibatlar tarafından yakalanarak kısa bir süre hapiste yatırıldıktan sonra silah altına alınmıştır.

Savaşa zoraki katılan bu kürtler en ufak bir işe yaramamış, bir kısmı tek kurşun bile sıkmadan karşılarına çıkan ilk düşman birliğine teslim olurken, diğer bir kısmı da cepheden firar etmiştir.

Düşmana teslim olmaya veya cepheden firar etmeye fırsat bulamadan bir kaza kurşununa denk gelenlerin ise adı "şehit" olmuştur, kitaplarda okuduklarınız bunlardır.

Çanakkale'de göedüğünüz kürt isimleri aklınızı karıştırmış olmalı. Bunu da izah edeyim:

Türkiye'de yaşayan kürtlerin PKK propagandasının etkisinde kalarak isyan etmelerini istemeyen Devlet'in ilgili birimleri, 1980'li yılların sonlarında Çanakkale Şehitliği'ne kürt isimleri ilave etmiştir. Amaç kürtlerin beynine "Türk ile kürt kardeştir, bakın biz beraberce savaşarak bu vatanı kurtarıp cumhuriyeti kurduk, bu ülke hepimizindir" fikrini sokarak uslu durmalarını sağlamaktır. Fakat uğraş ters tepmiş, bu çalışmaların hedef kitlesi olan kürtlerin düşünce yapısında herhangi bir değişiklik meydana gelmezken, Türklerin bir kısmının fikirleri değişmiş, kürtleri kardeş bellemişlerdir.
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 6:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle burada kişisel tartışma yapmaya karşıyım ama bilmelisinki kardeşim senin ve benim dedelerim Çanakkale ve balkanlarda savaşırken propagandasını yaptıklarının dedeleri bizim askerlerimizi sırtından vuruyorlardı.Bir bak tarihe musul ve kerkük elimizden nasıl çıktı.

Saçmalama derken kastettiğim kürtlerin Türk olduğunu kim çıkardı?Türk değiller ve kabul etmiyorlar hala bizim namık kemal zeybek,mehmet gül,semih tufan gülaltay,a.haluk çay gibileri bunu söylüyor ben anlamış değilim.kimseyi zorla Türk yapamayız zaten kişi kendini Türk hissetmedikten,gurur duymadıktan sonra ben ne yapayım o Türkü.bu sözüm ırkı olarak Türk olupta kansız,bölücü Türk düşmanlığı yapanlar içinde geçerli.

Bazılarının ısrarla savunduğu Kürtlerin Türk soyundan olduğu tezi artık insanları güldürmekten öte tiksindiriyor.. Bu saçma tez, 1980'lerin sonu ve 90'ların başında kürtlerin bölücülüğe kapılmaması için yaratılmış ama kürtler tarafından kabul görmemiş, dönüp dolaşıp Türklerin kendisini vurmuştur. Tüm bu tez, sadece Yenisey ırmağı boyunda bulunan Elegeş anıtındaki tek sözcüğün çarpıtılmasına dayandırılmıştır. "Min körtül kan Alp Urungu", yani "Ben kuvvetli han Alp Urungu", çarptırılarak "kürt ihanı Alp Urungu’ya dönüştürülmüştür. Urungu, Altıoğuzlara komşu kürt boyunun değil, bizzat Altıoğuzların kağanıdır. Anıtın yazıldığı tarih 650 yıllarıdır ki, kürtler 7. yüzyılda islamı kabul etmişlerdir, ve ondan sonra sayısız kaynakta kürtler tanımlanmaya başlar ancak bu tezi yaratanlar bunları yok varsayar. Yani Moğolistan'daki bir Türk boyunun, hemen hemen aynı tarihlerde Orta Doğu'da bir etnisite olarak, hem de Türklüğünü unutmuş, ayrı bir etnisite olarak tanımlanabilmesi için Moğolistan'dan Orta Doğu'ya ışınlanması bile yetersiz kalır! Zaten, Divan-ı lügati Türk'te tüm Türk boyları sıralandığı halde kürt diye bir isim kesinlikle yoktur.
------------------------------------------------------------------------------
ASKERE,POLİSE,4 AYLIK BEBEKLERE KURŞUN SIKANLAR NEREDESİNİZ ! NEREYE GİDERSENİZ GİDİN GEBERECEĞİNİZ YERDESİNİZ ....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 6:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BAK GUZEL KARDESIM SEVGILI KARDESIM

bugune kadar ben yalnız TÜRKLÜK TÜRKİSLAM ÜLKÜSÜNÜN İLAH_İ KELİMETULLAHIN propagandasını yaptım kürdün yada kürtçülügün degil!!!!

kürt yada kürtçü benim herzaman içte düşmanım olarak vardır

tarıhe bakmam gerekmıyor cok ıyı bılıyorum
ulu onder TÜRK askerini hazırlayıp MUSUL ve KERKÜK'ü almak ıcın harekete gectıgı bır zamanda bunu anlayan ıngılızler tarafından kıskırtılan seyh ve yandasları tarafından cıkmıs ve orada KUBILAY ve askerleeri sehıt olmustur

ben kürtlerin türk oldugunu soylemedım benım anlattıklarım sadece TÜRK ve kürt boylarının berabner ıc ıce olarak bulunması ve asımle olmaları
cogu TÜRKÜN asimle olusunu anlattım

ve DİYARBAKIR DAKİ ülkü ocagı ve MHP il teskılatı baskanı ve uyelerının kım olduklarını tüm kardeslerım ogrensın ıstedım

kürtler TÜRK soyundan degıldır
ermeni arap ve benzeri kavımlerden gelmedır ve ınandıkları mezheplerı de şafi dir

TANRI DAGI KADAR TÜRK HİRA DAGI KADAR MÜSLÜMANIM ELHAMDURULLAH

SEVGILERLE
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 7:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRKLÜK GURURUM İSLAM ŞUURUM
AKSADA OLUK OLUK KANIM
VAZGECMEK YAZMAZ BU DAVADAN
BOZKURT UM
bozkurt_1312
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 8:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK' ÜN YAZDIĞI TEK ŞİİR

Gafil, hangi üç asır, hangi asır,
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarih söylememiş bunu,
Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,
Dinleyin sesini doğan tarihin,
Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak.
Yaşanan tarihi gömüp doğru tarihe gidin.
Asya'nın ortasında Oğuz oğulları,
Avrupa' nın Alpler' inde Oğuz torunları,
Doğudan çıkan biz, batıda yine biz;
Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz.
Hep insanlar kendini bilseler,
Bilinir o zaman ki hep biriz.
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar!
Ey yığın yığın insan gafletleri!
Yırtılsın gökteki gafletten perde,
Hakikat nerede?

Mustafa Kemal ATATÜRK

BİLMEM FAZLA SÖZE GEREK VAR MI? ATAMIZIN IZINDEYIZ BASBUGUMUZUN IZINDEYIZ.VE BIZIM MILLIYETCILIGIMIZDE IRKCILIGA YER YOK.İSLAM DİNİMİZDİR VE BIZDE İSLAMI YASAYAN MILLIYETCILER OLARAK HER ZAMAN HERKESE KARSI HOSGORULU OLACAGIZ.BU YOLDANDA KESINLIKLE DONMEYECEGIZ......MARDINDEN SAYGILAR.....
bozkurt_1312
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt May 06, 2006 9:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALINTIDIR:

Türk; Türkün sözlük anlamı; örgütlü topluluk demektir. Ülkemizde Atatürk’ün tanımına göre; Türkiye Toplumculuğunu (Cumhuriyetini) kuranlara Türk denir. Bu tanımda soy sop, inanç ayrımı yoktur. Buna göre Türkiye’de yaşayanların tümü Türk’tür. Ermeni, Rum, Kürt, Oğuz, Kafkas, Balkan, Arap, Rus soylu kişilerin tümü Türk’tür.

Büyük Atatürk, bu ülkeye Türkiye, ulusa Türk, dilimizi Türkçe demiştir. Doğrusuda budur. Kendine Türk demeyen, Türkçe konuşmayan Türkiye Cumhuriyetini tanımayan; ayrımcı, ayrıca bozguncu iç yağılardır(düşmanlardır). Bunlar ne Lozanı ne de albayrağı tanımazlar. Kandırışa gelmeyelim.

MARDINDEN SAYGILAR..
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız