Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - HOCALI KAHRAMANLARI ÜLKÜCÜLER
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 8:39 am    ileti konusu: HOCALI KAHRAMANLARI ÜLKÜCÜLER Alıntıyla Cevap Gönder

Mekanim.net Otag´indan alintidir...

Azerbaycan'da yayınlanan musvat gazetesinin yazarı soruyor "HOCALI KAHRAMANLARININ HEYKELİ NE ZAMAN DİKİLECEK"

HOCALI KAHRAMANLARI

Milletimiz ne zamansa onlara heykel qoyacaq

Onlar heç bir zaman yapdıqlarını, etdiklerini dile getirmediler. Onlar heç bir zaman yapdıqları, etdikleri üçün kimseye minnet qoymadılar, kimseden teşekkür gözlemediler. İftiraya uğradıqları, şerle üzleşdikleri zaman bele qalxıb gösterdikleri qehremanlıqları sadalamadılar, “Veten sağ olsun” deyib her şeyi sineye çekdiler.
Onlar özlerine yaraşanı yapdılar, ülkülerine, deyerlerine uyğun davrandılar. Onlara iftira atanlar ve illerdi bu iftiraları davam etdirenler, onlara kiçicik bir teşekkürü bele çox görenler de özlerine yaraşanı yapdılar. Amma ne qeder deyişdirilmeye, unutdurulmağa çalışılsa da, tarix tarixdi ve insanlar tarixde danışdıqları sözlerle deyil, gördükleri işlerle qalırlar. Ve bizim tariximizde Atilla başqanın, Hemid Hocanın, Novruz eminin, Azerbaycan üçün savaşan diger qehreman türk esgerlerinin adları qalacaq, onları en ağlagelmez ittihamlara meruz qoyanların deyil.
Miqyas etibarile müqayise etmek ne qeder yerine düşür, bilmirem, amma eminem ki, 1918-ci ilde Bakını, diger şeherlerimizi ermeni-rus işğalından azad etmek üçün milli hökumetin yardımına gelen qehreman türk esgerini, qehreman Nuru Paşanı 70 illik sovet rejimine reğmen yaddaşlarda qoruyan sade, sıravi Azerbaycan insanı 1992-ci ilde eli silah tutmayan genclerimize veten üçün savaşmağı, bayrağın, torpağın ve milletin müqeddes olduğunu anladan ülküçüleri de unutmayacaq. Zaman ve tarix bütün daşları yerine oturdacaq. Oturdacaq, amma bunun üçün de bizlerin, tariximizin bu şerefli sehifelerinden xeberdar olanların bütün bunları bilmeyenlere, duymayanlara, heç olmasa cocuqlarımıza, yaxınlarımıza, çevremize gerçekleri anlatması lazımdı.
1992-ci ilde Azerbaycana gelen, Tovuzda düşerge qurub Azerbaycan genclerine ermenilere qarşı savaşmağı öyreden, ermenilere qarşı gizli emeliyyatlar keçiren, nehayet, 1993-cü ilin fevralında - Xocalı faciesinin birinci ildönümünde heyata keçirdikleri qisas aksiyasıyla Rusiyanın ve dünyanın xeber agentliklerini ayağa qaldıran, amma bu barede ağızlarını açıb birce kelme bele danışmayan ülküçülerin qehremanlıq hekayelerini “Yeni Müsavat” olaraq bir neçe defe yazmışıq. Atilla Kaya, Hemid İltaş, Novruz Hesen Bozalqanlı - onlar Xocalı faciesinin qisasının alınması üçün hazırlanan ve heyata keçirilen helelik yegane emeliyyatın müellifleri, baş qehremanlarıdırlar. Azerbaycanın maraqları üçün hemin emeliyyatın detallarını yaza bilmesek bele, bu gerçeyin bilinmesini isteyirik. Bu gerçeyin bilinmesi Atilla başqana, Hemid Hocaya, Novruz emiye lazım deyil, bize, Azerbaycana lazımdı, bizim tariximize lazımdı. Onlar bu emeliyyatı bilinmesi üçün deyil, lazım bildikleri üçün heyata keçiribler. Biz ise bu gerçeyi bilinmesi lazım olduğu üçün bilmeliyik, anlatmalıyıq.
Tovuzun keçmiş polis reisi Novruz Hesen Bozalqanlı da düz 9 il keçdikden, özü ve dostları minlerle defe iftiraya uğradıqdan sonra - 2002-ci ilde yazdığı kitabında olduqca tevazökar şekilde, öz emeyini kiçilderek anladıb o olayı: “1993-cü ilin fevral ayının sonlarıydı. Maşınımla düşergeye doğru yola çıxmışdım. Düşergeye geden yolu her gün temizletmeme reğmen qar yolu bağlamışdı. Güc-bela irelileyirdim. Nehayet düşergeye çatdım. Dostlar düşergenin yemekxanasında axşam yemeyi yeyirdiler. Her kesle görüşdükden sonra Atilla başqan ve Hemid Hocanın dostlarla beraber olmamaları diqqetimi çekdi. Otağın küncündeki qaz sobasının yanında düşünceli şekilde oturduqlarını gördüm. Doğrusu, bu durumdan narahat olmuşdum. Meni her zaman bayram sevinciyle qarşılayırdılar. Amma indi geldiyimin ferqine bele varmamışdılar. Salamlaşdıqdan sonra stulu çekib yanlarında oturdum. Düşünceli halları davam edirdi. Telaşla “Bir şeymi olub, bir probleminizmi var” deye soruşdum. Onlar bir-birinin üzüne baxıb anlaşdıqdan sonra Atilla söze başladı: “emi, biz buraya savaşmağamı geldik?”. “Tebii ki” deyerek, lazım geldiyinde savaşa da qatıldıqlarını xatırlatdım. O, “Yerli esgerler de döyüşürler ve bizden de pis döyüşmürler” dedi. Ne istediklerini soruşduğumda Hemid Hoca bir neçe gün sonra Xocalı qetliamının ildönümü olacağını ve bu tarixi Ermenistan torpaqlarında qarşılamaq istediklerini bildirdi. Bunun üçün kederlenmemelerinin lazım geldiyini söyleyerek elave etdim: “Sabah ehtiyac duyduğunuz vasitelerle lazımi yere aparılacaqsınız” dedim. eslinde bele bir aksiya niyyeti menim de beynimden keçdiyi üçün ön hazırlıq işlerini xebersiz görmüşdüm. Hetta onlardan önce aksiya bölgesiyle bağlı tank eleyhine minaları Cümşüd adlı bir dostumuzla göndermiş ve onun vasitesile bütün keşfiyyat melumatlarını almışdım. Atilla ve Hemid Hocaya bilgileri çatdırdığımda keflerinin yerine geldiyini gördüm. Ertesi gün maşınlarla yola çıxdıq. Ard-arda bir neçe aksiya heyata keçirmeyi düşünürdük. Zaman itirmeden emeliyyat keçireceyimiz bölgeye doğru yola çıxdıq. Ancaq qonşu dövletin torpaqlarından keçerek o bölgeye getmek zorundaydıq.
Bir çox çetinliklerden sonra dostlarımızı ve lazımi vasiteleri buraxıb geri döndük. Tovuza döndükden sonra Daxili İşler Nazirliyinden Mehman beye telefon açıb durumu bildirdim.
Ne qeder Tovuzda qalsam da, ağlım, fikrim ve düşüncelerim Atilla ve Hemidin yanındaydı... Otağıma keçdiyim zaman nazirlikden Mehman Kerimovun meni defelerle aradığını bildirdiler. Telefonda sesimi duyar-duymaz “Tebrik edirem, Moskvanın bütün xeber agentlikleri ve televiziyaları bu uğurlu emeliyyatı dünyaya çatdırırlar” dedi. O an emeliyyatın uğurla keçdiyini anlamışdım. eslinde meni deyil, esl qehremanları tebrik etmek, alnından öpmek lazım idi...
Sonralar bu kimi emeliyyatlar Atilla ve Hemid terefinden defelerle tekrarlandı. Her ne qeder bu emeliyyatlarla elaqesi olmayan bezileri bu uğurlara sahib çıxmağa çalışsalar da, olayın esl qehremanları bugüne qeder de keçirdikleri emeliyyatlar, Azerbaycan üçün gösterdikleri xidmetler barede tek kelme bele söylemediler..."
Çünki onlar gerçek qehremanlardılar. Çünki sizler gerçek qehremanlarsınız, Novruz bey. Her ne qeder bizler sizlerin qedrini bilmesek de, Atillanı, Hemidi, onlar kimi düşünen ve davranan qerheman insanları “terrorçu”, “gerilla” adlandıracaq qeder cahil, sizi Azerbaycan üçün savaşan türk esgerlerine destek olduğunuza, onları Ermenistanda ele keçerlerse Türkiye vetendaşı olduqları bilinmesin deye Azerbaycan pasportu ile temin etdiyinize göre Azerbaycandan didergin salacaq qeder korafehim olsaq da, yene bizleri sevdiyiniz üçün, yorulmadan, usanmadan türklük davası apardığınız üçün, yapdıqlarınızdan peşman olmadığınız üçün sizlere sayğı, sevgi, teşekkür borcumuz var.
Teşekkürler, fedakar insanlar. Teşekkürler, qehreman türkler. Gec de olsa! Amma en gücü de en gec olacaq.
Bu millet ne vaxtsa sizlere heykel yapdıracaq. Buna eminem.

Arslan ARAS
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Rovshan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 34

İletiTarih: Per Mar 01, 2007 2:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

salam aleykum...
boyle bir bashlik uchun Vuslatim sene cok minnetdarim.
ben cok utaniyorum ki, bu hadiseden haberdar diyildim, sagol ki, bu barede yazdin. Inshallah bunu bashqa arkadashlarima da chatdirarim.
Azerbaycan uchun her kim vurushmushsa, milliyetinden asili olmayarak her birinin karshisinda bash eyeriz. Onu soylemek isterim ki, I Karabag savashi zamani Chechen qardashlarimiz da bizim uchun savashmish ve bize komek olmushlar. Bu insanlara heykel qoyulmadi soyluyorlar? Memmed Emin Resulzadeye, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyyetinin banisine heykel koyuldumu? Bu tur shahslara heykel koymak, onlari shehserin en guzel yerinde ucaltmaq onemli, ancaq ondan da onemli olan bu tur shashslari kalbimizde ucaltmaq onlari sevmek ve TARIHIMIZE SAYGIYLA yanashmak. Her sheyden evvel biz bu tur shahslarin bizim uchun ne qeder deyerli olduqlarini anlamali ve oz yashitlarimiza, genclere anlatmaliyiz. Bunu etmesek ne heykel koymanin, ne deki bashqa bir sheyin bir hayri yok! Umud edelim ki, dovran(zaman) insanlari duzgun istiqametde yonelder!
Allah bize yar olsun!

Sen bizimsen bizimsen durduqca bedende can,
Yasha , yasha chox yasha ey shanli Azerbaycan
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız