Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Hepimiz Mustafa´yız - Hepimiz Türk'üz
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar Oca 24, 2007 11:28 am    ileti konusu: Hepimiz Mustafa´yız - Hepimiz Türk'üz Alıntıyla Cevap Gönder

Hepimiz Türk'üz

Ülkeyi bölüp parçalamak isteyenler Dink’in cenazesini bile âlet ettiler. Törene katılan bazı gruplar "Hepimiz Ermeni’yiz", "Hepimiz Kürt’üz" pankartları açarak hainliklerini bir kez daha gösterdiler

TÜRK’ ü, Kürt’ ü, Laz’ ı Çerkez’ i, Ermeni’ si yıllarca birlikte yaşadığımız bu topraklarda, hep “Türk’üz” diye haykırdık. Ayyıldızlı bayrak altında, Misak-ı Milli sınırlar içinde hepimiz Türklüğümüzle gurur duyduk.

Acılarımızda kenetlendik, sevinçlerimizi paylaştık. Bu vatan topraklarında binlerce yıldır hiç ayrım yapılmadı, yapılmasına izin verilmedi.

Hangi kökenden olursa olsun, Türk şemsiyesi altında Türklüğümüzle gurur duyduk. Ama son yıllarda içimizdeki hainler, ülkeyi bölüp parçalamak için ellerinden geleni yapıyor, en küçük fırsatı bile değerlendirmek için pusuda bekliyor, cenaze üzerinden bile çıkar elde etmeye çalışıyorlar.

Hepimizin kınadığı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Hrant Dink’in cenazesindeki manzara, gerçekten düşündürücü, bir o kadar da kahrediciydi. Törende “Hepimiz Ermeni’yiz, Ermeni”, “Hepimiz Hrant Dink’iz” şeklindeki dövizler taşınıp “Katil devlet” sloganlarının atılması, bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin kemiklerini sızlattı.

Bölücü sloganlar

Ülkeyi bölüp parçalamak isteyenlerin tezgâhladığı saldırı sonucu ölen Dink için ilk tören, saat 10.00’da İstanbul Şişli’deki Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos Gazetesi önünde yapıldı. Sendika, meslek odaları ve siyasi partilerden temsilcilerinin oluşturduğu organizasyon komitesinin çağrısı üzerine pankartlar taşınmadı. Ancak Tükiye’nin bölünüp parçalanmasını isteyenler, siyah karton üzerine beyaz yazılı “Hepimiz Hrant Dink’iz”, “Hepimiz Ermeni’yiz”, “Katil 301” dövizlerini taşıdı.

Cenazeye katılan gruplar, zaman zaman “Faşizme karşı omuz omuza” şeklinde sloganlar attı. Sık sık alkışların sesinin duyulduğu törenin başlangıcında Erkan Teti adlı müzisyen Ermeniler’in halk çalgısı olan “duduk”la Sarı Gelin, Fırat ve Yiğidim Aslanım adlı parçaları çaldı.

Türk Bayrağı’na sarılmadı

Rakel Dink’in konuşmasının kortej yürüyüşe geçti. Dink’in küçük kızı Sera babasının fotoğrafını gözyaşları içinde taşıdı. Dink’in cenazesi Agos Gazetesi’ndeki törenin ardından Meryem Ana Kilisesi’ne uğurlandı.

Vatandaşların yürüyüşü ise, Şişli-Osmanbey-Harbiye-Taksim-Tarlabaşı Bulvarı-Unkapanı-Saraçhane-Aksaray üzerinden Yenikapı’ya kadar sürdü. Yürüyüş sırasında “Katil 301’, ‘Hepimiz Hrant’ız”, “Hepimiz Ermeni’yiz” “Bu ülkede kelaynaklar korunuyor. Ne yazık ki güvercinler öldürüyorlar” pankartları açıldı.

Harbiye’de Surp Agop Apartmanı’nın dördüncü katından Ermenistan bayrağı açıldığı görüldü, Bu sırada önünden geçen kortej, “Hepimiz Ermeni’yiz” diye bağırdı. Bir apartmandan açılan Türk Bayrağı ise hemen toplandı.

Dink için Meryem Ana Kilisesi’nde tören düzenlendi. Kumkapı’daki kilisede saat 14.00’de başlayan ayini Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II yönetti. Törende, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu hükümeti temsil etti. Cenazeye Türk Silahlı Kuvvetleri’ni temsilen Tümgeneral Muzaffer Cengiz Aslan katıldı. Cenaze kilisedeki törenin ardından, Balıklı Ermeni Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ogün Samast: PİŞMANIM

HRANT Dink cinayetinin katil zanlısı Ogün Samast dün avukat ve savcıların huzurunda 5 saat ifade verdi. Samast ifadesinde, pişman olduğunu söyledi. Samast; “Olayın ardından gazete ve televizyonlarda haberi izlediğimde pişman oldum. Trabzon’a ailemin yanına gidip onları gördükten sonra teslim olacaktım” dedi. İşlediği cinayeti bir hata olarak gördüğünü söyleyen Samast, “Böyle olacağını bilmiyorum” derken, olayla ilgili tüm ayrıntıları anlattı. Psikologların gözetiminde devam eden sorguda Samast, çocukluk yıllarından yaşadığı sıkıntıları, hayata bakış açısına kadar polise anlattı. Öte yandan gözaltındaki kişilerin, rahip Santoro cinayeti ile ilgili olarak da sorgulandığı bildirildi.

‘Cinayetin bana maliyeti 500 YTL’

OGÜN Samast’ı, Hrant Dink’i öldürmesi için azmettirdiği iddiasıyla Trabzon’da gözaltına alınıp İstanbul’a götürülen Yasin Hayal’ın, cinayeti planladığını kabul ettiği öne sürüldü. Hayal’in sorguda, “Bu iş bana 500 YTL’ye patladı. 250 YTL ile tabanca aldım. 200 YTL Ogün’e verdim. 50 YTL de ıvır zıvır masraf çıktı” dediği belirtildi.

Dink’in mezarı için tartışma

TÜRK Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol, Hrant Dink cinayeti ile ilgili Tercüman’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Patrikhane olarak aslen Protestan Ermeni olan Dink’in Kumkapı Ortodoks Ermeni Mezarlığı’na defnedilmesinin ardında kurgulanmış bir tezgah olduğunu ifade eden Erenerol, tezgahı kuranların da Ermeni Diasporası olduğunu belirtti.

Dink’in ailesi ve yakınlarının da bu tezgahın içine alındığını söyleyen Erenerol, “Hrant Dink’in inancına bile saygı gösterilmedi. O ve ailesi, Protestan Ermeni’ydi. Hatta Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi’nin Ruhani Lideri Kirkor Ağabaloğlu, Dink’in çocukluğundan beri kendi kiliselerinde dini vecibelerini yerine getirdiğini, cemaatin içinde yer aldığını, kilisede Dink için özel bir köşe bile hazırladıklarını belirtti”

diye konuştu.

Dink’in mensubu olduğu kilisenin Ruhani Lideri Ağabaloğlu’nun asıl cenazeyi kaldıracak kişi olduğunu belirten Erenerol, “Kirkor Ağabaloğlu’nun cenazeyi değil kaldırmak, dua edilmesine bile izin verilmedi. Türk milleti üzerinde çok büyük oyun oynanıyor” dedi.

Dink’i kullandılar

Hrant Dink’in kullanıldığına dikkat çeken Erenerol şunları söyledi: “Onu öldüren Ermeni Diasporası ve ardındaki güçtür. Dink, son zamanlarda onların işlerine çomak soktu. Çünkü kullanıldığını anlayıp uyandı. Ermeni Soykırımı iddialarında tamamen Türkler’den yana tavır almaya başladı. Güneydoğu’daki Kürtler’i, ‘Oyuna geliyorsunuz’ diye aydınlattı. Ancak bu onun sonu oldu. Kullanıldığını fark edince ortadan kaldırdılar. Tetiği çeken kişinin soyadının ‘Samast’ (Kilise Bekçisi) anlamına gelmesi önemlidir.”

Gülçin GÜNAY / İSTANBUL TERCÜMAN
24.01.2007

Kaynak: Tercüman

En son EgE tarafından Çar Oca 24, 2007 12:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Çar Oca 24, 2007 12:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok güzel bir yazı..medyada çok şükür hala böyle yazarlar mevcut..

malum eski tüfek komunistler şimdi akp ve abd yanlısı..

Ermeni-kürt dostu Türk düşmanı kim varsa cenazede idi...

Yazık memleket ne hale geldi...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar Oca 24, 2007 12:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet alperen Ülküdasim haklisin.

Tercüman Gazetesi ana sayfasina baslik olarak HEPIMIZ TÜRK´ÜZ diye bu yaziya yer vermis. Gercektende Tercüman gazetesine ve yazarina Milletin sesini duyurduklari icin tesekkür etmek lazim. Helal olsun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Çar Oca 24, 2007 10:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hrant Dink cinayeti sonrası gelişen olaylara baktığımızda, nasıl bir yönlendirme ve çarpıtma ile karşı karşıya olduğumuzu daha iyi görebilmekteyiz.
Suikast gününden beri Agos Gazetesi önünde toplanan gruplar "Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeniyiz" ve "Katil Devlet Hesap Ver" gibi sloganlar attılar. Ve bütün medyada bunları övünülecek bir şeymiş gibi sundu.

O sloganları atanların ne olduğunu bilmem ama ben Ermeni değilim...

Ben Türküm...

Türk olmaktan, Türk milletinin bir mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyorum.

Terörü, cinayeti, suikastı ne kadar lanetliyor isem Hrant Dink ve O'nun gibilerin fikirlerini de reddediyorum.

Sen alıp kalemi eline benim milletimin topraklarında, benim milletime hakaret edeceksin, "Türk kanı pistir", "Türkler soykırım yapmıştır" diyeceksin, sonra da benden seni sevmemi bekleyeceksin. Yok öyle kardeşim. Bu yaptıkların suçtur ve cezasını Türk adaleti önünde vermeliydin.

Hrant Dink'in yaptıklarının bir "suç" olduğuna ne kadar kesin inanıyorsam, suçun cezasının da bağımsız yargı tarafından verilmesi gerektiğini de o kadar kesin bir dille hep savunmuşumdur. Zaten bağımsız yargı da bu sözlerinden dolayı cezasını onaylamıştı.

Ve bugün Hrant Dink'in bir suikast sonucu öldürülmüş olması onun savunduğu fikirlerin doğruluğu anlamına gelmez, gelmemelidir.

Ayrıca bugün birileri çıkıp da "Hepimiz Ermeniyiz" sloganları ile terörü lanetlemeye çalışıyorsa yanlış yapıyor demektir. Bu sloganla, sadece bir şeyi belirtmiş olurlar: O da soyu, sopu ne olursa olsun "HEPSİNİN ERMENİ" olduğu gerçeğidir.

İşin bir diğer yönü ise devlet, hükümet tarafıdır.

Hrant Dink'e gelen tehditlerin varlığından herkesin haberdar olması, hatta Dink'in gazetesinde bunu manşetten bildirmesine rağmen İçişleri Bakanlığı'nın ve İstanbul Valiliği'nin Dink'e koruma tahsis etmemesinden kaynaklanan bir tedbirsizlik bulunmaktadır. Ve bu tedbirsizliğin sonucunda bir vatandaşımız suikaste uğrayarak hayatını kaybetmiştir.

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın, bu tedbirsizliklerini istifa ederek kapatmaları gerekmektedir.

Bir diğer nokta ise, Dink'in cenazesinde atılan sloganların Türk Milletine hakaret içeriyor olmasının hesabını kim soracaktır?

Cenaze de açık açık atılan devletimize ve Türk kimliğine saldıran ve suç unsuru içeren sloganların hesabını kim, nasıl ve ne zaman soracaktır? Cenazede yer alan "Hepsi Ermeni" olanlar Türk milletine hakaret etme hakkını ve cesaretini kimden almaktadırlar?

Yine başka bir nokta Başbakan Tayyip Erdoğan'ın cinayete verdiği tepkidir. Erdoğan cinayet haberi ile Bakanlar Kurulu toplantısını yarıda kesmiş ve "suçlular mutlaka hesap verecektir" gibi sert sözler söylemiştir. Elbette bu sözleri söylemesine bir diyeceğimiz yok ama Başbakan'ın bu sözü daha önce nerelerde söylediğine bakınca içimize şüpheler düşmüyor değil.

Başbakan Erdoğan aynı tepkiyi daha önce de vermişti. Geçen yıl Şemdinli'de bir PKK itirafçısının dükkânına bomba konulmasıyla aynı tepkiyi vermişti. ‘Başbakan bu tip konularda çok hassastır hep böyle tepki verir.' diyenler olabilir.

O zaman hemen soralım:

Başbakan, hangi şehidimiz için aynı tepkiyi vermiştir?

Danıştay saldırısında neden aynı tepkiyi verememiştir?

Başbakan'ın bu tepkiyi vermesi için illa PKK'lı veya Ermeni mi olmak gerekmektedir?

Bu soruları o kadar çok çoğaltabiliriz ki, Başbakan ve ekibi bu sorular altında ezilmekten kurtulamazlar.

Zaten Türk Milleti'ni yönettiklerini idrak etseler bu sorulara hiç gerek kalmayacak.

Ama "Hepsi Ermeni" olanlar ile aynı hissiyatı paylaşan bir Başbakan'dan Türk milletinin şehidine ağlaması beklenemez ki...

www.etikhaber.com!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
turkuaz51
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 68

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 1:53 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne garip bir şey ki ekmeğini yediğin suyunu içtiğin ve vatandaşı olduğun ülkenin aleyhine konuşuyorsun ona ihanet ediyorsun sözde ermenileri katlettiğimizi ifade ediyorsun karşılığı türk dostu oluyor, olsun tebrik etmek lazım. Fakat garip olan bu ve buna benzer insanlara bu ülkede itibar edilmesi işte bu üzüyor insanı. Ülke için kurtuluş mücadelesi vermiş ATATÜRK ve Silah arkadaşları acaba bu ülkeyi canları pahasına savunurken bunları düşünmüşlermiydi bilinmez ama, bilinen bir gerçek var ki o dönemde vatana ihanetin bedeli istiklal mahkemelerinde ölümdü niçin bugün o mahkemeler kurulmaz? bilmem ama, biz bu tek taraflı işleyen sözde demokrasi ve insan hakları naraları altında daha çooook türk dostu buluruz herhalde
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 6:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yazikki bir kere daha hakli cittim istemezdim ama oldu cunki türk milleti
insan yetistiremedi gözünun icine baka baka kendisine hain yetistiren ayrilikci ögretmenleri universite yöneticilerini dekanlari docetleri ögretmenleri görmemezlikten geldi ve bugün gördümki ne yazik uc bes kalmisiz kendi ülkemizde bize küfredenleri alkislar serreder olduk
atik ne yazikki bu sevda ugruna ölen sehitler cezayiyen türk milliyetcileri bir bosluga daha dustü biz türk milliyetcilerinin isi zor ama basarilmaz deyil
inanmak ve görmek evlat yetistirmek
olayi hic bir türk milliyetcisi icine sindirmez onaylamaz ama binlerce sehit gazi yüreyi yanan analari görmeyen iplisler simdi nasil kükrediler ic isleri bakanin o zamanlar nerdeydi medya nerdeydi
Burasi türk yurdu bende türküm mustafakemalim atatürküm
benim birde üzüldügüm dun ermeniler tarafindan katlediler namusu kirletilen türk kadinlari basi kapali inancli kadinlar orada ne ariyordu onlarda dininden dönüp ermenimi oldular ne capuk unutdular sütcü imamin mucadelesini
yaziklar olsun

türk dogdum türrküm muslümanin olayi destelemiyorum ama serefimimi satacak kadar alcalamam
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder AIM YIM MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 10:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

metingt demiş ki:
Ne yazikki bir kere daha hakli cittim istemezdim ama oldu cunki türk milleti
insan yetistiremedi gözünun icine baka baka kendisine hain yetistiren ayrilikci ögretmenleri universite yöneticilerini dekanlari docetleri ögretmenleri görmemezlikten geldi ve bugün gördümki ne yazik uc bes kalmisiz kendi ülkemizde bize küfredenleri alkislar serreder olduk
atik ne yazikki bu sevda ugruna ölen sehitler cezayiyen türk milliyetcileri bir bosluga daha dustü biz türk milliyetcilerinin isi zor ama basarilmaz deyil
inanmak ve görmek evlat yetistirmek
olayi hic bir türk milliyetcisi icine sindirmez onaylamaz ama binlerce sehit gazi yüreyi yanan analari görmeyen iplisler simdi nasil kükrediler ic isleri bakanin o zamanlar nerdeydi medya nerdeydi
Burasi türk yurdu bende türküm mustafakemalim atatürküm
benim birde üzüldügüm dun ermeniler tarafindan katlediler namusu kirletilen türk kadinlari basi kapali inancli kadinlar orada ne ariyordu onlarda dininden dönüp ermenimi oldular ne capuk unutdular sütcü imamin mucadelesini
yaziklar olsun

türk dogdum türrküm muslümanin olayi destelemiyorum ama serefimimi satacak kadar alcalamam

Herhalde mevcut ruh haliniz hafizanizi etkilemis. Unuttuklariniz var.

Ülkücü her ne olursa olsun kaya gibi saglam olmali. Halbuki yukaridaki yazida bitkinlik, yilginlik vs. ruh hali yatiyor.

Bu pismis aslara su katmak anlamini tasir.

Moraliniz böyle diye azimli insanlarin akillarina is getirmeyin.

LIDER, ARKASINA BAKMAZ. DAIMA ILERI..

Ülkücülerin her biri LIderdir.

Bir an önce toparlanin...

Hakli cikmak ile hakli oldugunu sanmak baska baska seylerdir. Biraz daha sogukkanli düsünseydiniz genelleme yaparken güzellikleri görmeyi ihmal etmezdiniz.

Psikolojik savas yasiyorsak geregi gibi pusatlanmak gerekir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 12:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

radikal gazetesinde mustafa alp dağıstanlı adında bir gazeteci resmen türk milletine kinini kustu.aynen şunları yazdı.Türklüğü kormak bumudur ve bu türklüğün korunmaya değer bir tarafı varmıdır?milliyetçiliğin savunulacak bir tarafı varmıdır?milliyetçiliğin iyisi kötüsü olmaz,hepsi zehirlidir.bir çok gündelik gerçekle birlikte hrant ın öldürülmeside,türklüğün hiç de gurur duyulacak bir şey olmadığını,korunmak bir tarafa,bertaraf edilmesi gerektiğini göstermiş oldu.1915 te ermenileri katledenlerden daha fazla insan yaşıyor şua nda türkiye de birilerini katletmeye amade.1915 i tartışadurun siz,türkler hrant ı öldürmekle 19 ocak 2007 de bir soykırım daha gerçekleştirmiş oldu.hiç bir zaman gurur duymamıştım,ama artık türk olmadığımı ilan etme ihtiyacıyla kavruluyorum.
işte bu sözleri söyleyen türkiye cumhuriyetinde yaşayan kimliksiz bir insan.içimden bu insana çok şeyler söylemek geliyor ama sitede kötü sözler yasak olduğundan içime saklıyorum.bu insanlar bu ülkede terörden dolayı şehit olan askerlerimöizin cenazesinde nerdeydi.yada gazi olan sakat olarak dönen askerlerimizin yanıunda gittilermi hiç.yada ermeniler tarafından katledilen diplomatlarımı konuştularmı hiç.necip hablemitoğlu,gaffar okkkan suikastını bukadar konuştularmı hiç.çıkıp devlete küfür ediyorla,türklüğe hakaret ediyorlar.bu millet bu hainlewri hiç unutmayacak hiç bir suzç cezasız kalmaz.biz ermeni dölü değiliz.biz öz be öz türk evladıyız.ALLAH TÜRK Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 5:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BU RESİM HERŞEYİ ANLATIYOR...

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR..
KARATAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Per Oca 25, 2007 8:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mtingt kardeşim helal sana yaaa.ama biz üçbeş değiliz biz herzamana ki gibi susar bir yere gelince vururuz merak etme allah çk şükür TÜRKÜZ ÖLDÜKTEN SONRA BİLE
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Cum Oca 26, 2007 1:33 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sana yazıklar olsun! Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Bey, neden sokaklarda :-Biz Ermeniyiz! feveran ve provokasyonu yapan PKK Çığırtkanların doluştuğu cenaze merasimine katılmamış! Mehmet Ali Birant AB Ağzıyla ve etnik ırkçılık yaparak, Cumhurbaşkanımıza :-Yazıklar Olsun! deme cüretini gösteriyor! Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, köşe yazarı olarak PKKyı bile şirin gösteren Mehmet Ali Birant efendiden akıl mı alacak? MHP Lideri Sn. Devlet Bahçeli, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, CHP Genel Başkanı Sn.Deniz Baykal beyler de cenaze ye gitmemiş! Özgür iradelerini kullanmışlar! Baskı ve tehditle ne hallolur ki? Fikir özgürlüğü nağmeleriyle yıllardır feveran edip, son durak ta etnik ırkçılık yapmak ve Bu ülke de 1,5 Milyon Ermeni soykırıma uğramıştır(!) deli gömleğini milletin üzerine giydirmeye çalışanların karşısında olma özgürlüğümüzü elimizden alamazsınız! Bu ülkenin Devleti Brüksel sokaklarında ve Mehmet Ali Birant efendinin çifte vatandaşlı pasaport aldığı lobilerde kurulmadı! Bu ülkenin çok değerli yazarları, profesörleri, Bakanları, Başbakanlık yapmış insanları sokak ortalarında öldürüldüğünde neredeydiniz? PKKnın kalleş ve işbirlikçiliğinin saldırısına uğrayarak şehit olanların muhterem naaşları omuzlarda giderken neredeydiniz? Taha Akyol Efendi, Ali Bayramoğlu, Kemal Tahir, Etyen Mahçupyan! O zamanlarda sokaklarda Hepimiz Türküz! diye neden yürümediniz? Bu gün 24/Ocak. Barzani despotluğunun tekelci terörizminin hedefi olan Uğur Mumcu suikasta uğramıştı! Avrupa Parlamentosu üyeleri ve ABDnin Türkiye B.Elçisi bu olayı protesto ettiler mi? Bu toplumu sürekli tahrik ederek bir yere varamadınız! Sadece ABne yağdanlık olup, ülkemizin iç işlerine müdahale etme çağrılarında bulunan ve ülkemizi AİHM NE şikâyet ederek tazminat cezalarını ceplerine indirenler utansın! Bu ülkenin insanları yıllarca, asırlarca kardeşçe yaşadı! Bu ülke de yıllarca ne başörtüsü, ne imam/Hatip sorunu yoktu! Mezhepsel faktörler bir arada ve hasım olmadan varlıklarını sürdürdü! Sadece oy avcılığı adına Alevi din kardeşlerimizi istismar edenler, Çorum ve Sivasta kışkırtıcılık yaptılar. Cami önlerinde gösteri yapıp, İsrail bayrakları yakanlar, gün geldi İsrail ile askeri anlaşmalara imza attılar! Ne ektilerse, biçtiler! Hayali Kürt sorunu! icat ederek, milletimizin içerisine fitne tohumları ekmeye çalıştılar! Bazı politikacılar sıkılmadan,Ne mutlu Türküm Diyene! anlamlı sözünü çarpıtarak, başka ne mutlular sömürülerini yapmaya kalkmadılar mı? 312.Madde neden değiştirildi? Bu ülkenin bütün fertleri tek Allah, tek Din İslam kardeşliği potasında senelerce, asırlarca kardeşçe yaşadı! İrtica masallarıyla mütedeyyin insanlarımızı rahatsız ettiniz! Bayrak yakanları, bölücü partinin kongrelerinde Bayrak indirenleri ve istiklal marşlı okumayanları seyrettiniz! Ne adına? ABnin tuzaklarını icra adına değil mi? Dik duruş Lider ATATÜRKTÜR! Lider ATATÜRKE Hakaret eden soytarıları meclise gönderdiniz! Bir de ellerine senelerdir Devletin, milletin paralarını maaş olarak veriyorsunuz! Yazıklar olsunmuş! Mehmet Ali Birant bunları göremez! Cumhurbaşkanımıza Yazıklar olsun! deme hakkını nereden alıyor? Türk milletine katil ve soykırımcı yaftası yapıştırarak, eline tutuşturulan Nobel ödülü bizleri hiç bağlamaz ve benim Türklüğüme cani yakıştırması yapanlara saygı duymama hakkımı kimse elimden alamaz! Liderim Atatürkü eleştirenlere saygı duymayacağım! Demokratik hakkımı sonuna kadar kullanmak hakkımdır! Devlet, taşları altındaki pisliği temizlesin! ifadesini alenen söyleyenlere sevmek zorunda değilim! Bu ifadeleri söyleyenler, karabağda ve ülkemizin şark vilayetlerinde Türk milletine uyguladıkları soykırımı hatırlasın ve geçmişlerindeki pisliği yargılasın! Gafletle, barış ifadeleri bir arada olmaz! Barış insan haklarına ve yaşadığınız ülke insanının tarihine, dinine, varlığına ve Devletine sadakatle olur! Bizler bu ülkenin, zorluklarla ve şehitlerin azmiyle inşa edilmiş Devletinin vatandaşlarıyız. Devletimiz için yaşar, mukaddes değerlerimiz için varlığımızı ortaya koyarız! Türk Milletinin olgunluğunu, insani duygularını ve demokrasi aşığı olduğunu unuttunuz! Son günlerdeki provokasyonlar karşısında, birileri de sokaklara dökülüp Bizler Türküz! diye yürümedi! Bu inceliği ve akılcı istikameti unutmayın! Bu ülke de bölücülük yapmayın!

Türker Akin Saglik
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Cum Kas 09, 2007 4:46 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dink suikastinin faturası 2 askere

Alıntı:
Enis YILDIRIM/ANKARA

Gazeteci Hrant Dink cinayetinin ardından ihmali olduğu gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan astsubay O.Ş. ve uzman çavuş V.Ş. hakkında 'Görevi Kötüye Kullanmak' iddiasıyla dava açıldı. Dink suikastinin ardından azmettirici Yasin Hayal'ın eniştesi Coşkun İğci'nin, "Ben cinayet işleneceğini jandarmaya ihbar ettim" sözü üzerine müfettişler tarafından ön inceleme başlatılmıştı. Yapılan ön incelemenin ardından 8 jandarma rütbelisinden, 4'ü hakkında soruşturma izni verildi. Müfettişlerin talebini inceleyen Trabzon İl İdare Kurulu, Jandarma astsubay O.Ş. ve uzman çavuş V.Ş. hakkındaki soruşturma yapılmasına izin vererek, dosyayı başsavcılığa gönderdi. Soruşturmayı tamamlayan Trabzon Cumhuriyet Savcısı Yakup Ünal Demir, Jandarma Astsubay O.Ş. ve Uzman Çavuş V.Ş. hakkında, görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle 6 aydan 2 yıla kadar hapis istedi. Önümüzdeki günlerde yargılanmalarına başlanılacak olan astsubay O.Ş. ve uzman çavuş V.Ş.'nin, Hrant Dink'e yönelik suikast planından önceden haberdar olmalarına rağmen, ihmal gösterdikleri ve görevlerinin gereğini yerine getirmedikleri iddia ediliyor.

http://www.sabah.com.tr/haber,007A479FC557449D9DDE1175A424972F.html

Saldirilarin ardi arkasi kesilmiyor.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız