Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Lider: 60. HÜKÜMET, MİLLİYETÇİ HAREKET
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'nin tek alternatifinin MHP olduğunu ileri sürerek, "Bölücü terörün kökünü kazıyacağız, Kürtçe konuşan kardeşlerimizi de kucaklayacağız" dedi. MHP Eskişehir İl Kongresi'nde konuşan Bahçeli, AKP Hükümeti ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille uyararak, AKP'nin alternatifi tektir. O da MHP diyorsak, kararlılıkla, milletimin huzuruna çıkacaksak, 59. Hükümet'in gitmesinden sonra kurulacak hükümetin adını da koyalım. 60. Hükümet, Milliyetçi Hareket."

AKP gibi sayısal çoğunlukla desteklenmiş olan bir siyasi iktidarın mazeretinin kabul edilemeyeceğini belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Millete neyi vaat ettiyse, gerçekleştirilmemesi için hiç bir sebep bulunamaz. Anayasa değişikliği başta olmak üzere, arzuladığı her türlü yasayı çıkartabilir, istediği reformları gerçekleştirebilir.
Ancak, bu süre içerisinde AKP uygulamaları incelendiği vakit, Başbakan'ın sık sık tekrarladığı gibi pembe tablo görüntüsü içerisinde bir Türkiye bulunmamaktadır. Ekonominin bazı makro büyüklüklerinde iyileşmeler olmuştur. Ancak, bu iyileşmeler 58. ya da 59. Hükümet'in uyguladığı ekonomik politikadan beslenmemektedir. Şu an *****huriyetimizin 83. yılındayız. Başbakan'ın kendi hükümeti de dahil olmak üzere, 59. Hükümet sorumluluk üstlendi. Türkiye'de bu sürede önemli gelişmeler sağlandı. Ülke sanayileşmesini tamamlamış, bilgi toplumuma ulaşmış, 1923 ile 2006 yılını değerlendirdiğimiz vakit sorumluluk üstlenen bütün siyasi iktidarlar ve onlara vücut veren siyasi partiler, ülkeye hizmet etmişlerdir. Bugün hiç kimse Türkiye'yi, '1923 Türkiye'si' gibi algılayıp, 3 yılın içerisinde 82 yıllık bir kazanımı inkar edemez. Böyle bir terbiyesizliği de yapamaz" diye konuştu.

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı argolaştırılmış siyasallaşmadan kendisini arındırmasını önererek, şunları söyledi:

"Bu ülkeye hizmet edenlere, kim olursa olsun, hangi siyasi partinin mensubu bulunursa bulunsun, eğer bir çivi çakmışsa, o çivisine saygı duymak, eksikliği varsa onu da önleyip o eksikliği giderebilecek bir siyasi tavır ortaya koymak, Türkiye'deki siyasi kültürün gelişiminin bir ölçüsü olmak gerek. Hizmet edeni saygıyla karşılamalıyız, yetersiz kaldığı noktaları tamamlamalıyız. Türkiye'yi, Türk milletini çağın ileri bir lider ülkesi haline getirmeliyiz. Recep Tayyip Erdoğan Bey, konuşmalarında bu millete, siyasi partilere saygı duymalı. Türk siyasetinin kazandığı kültür seviyesini aşağıya çekecek, argolaştırılmış bir siyasallaşmadan kendisini arındırmalıdır. Mütevazı olmak, doğruyu söylemek, hakkı iade etmek, milletimizin her zaman takdir edeceği faziletler olarak düşünülmeli, günü geldiğinde davranışını ortaya koyacağını unutmamalıyız."

"MİLLETİMİZE KÜSEMEYİZ, KIZAMAYIZ" 

2002 seçimlerinden beklenilen sonucu alamadıklarını hatırlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ama, koalisyon şartlarında MHP olarak, koalisyonu oluşturan değerli siyasi partilerimizle birlikte milletimize hizmet edebilmenin yolunu araladık. Bu konuda 2 büyük kriz yaşandı. Bu krizin sosyal ve ekonomik tesirleri olumsuz oldu. Milletimiz bize küsmüş olabilir, bir an için desteğini vermekten vazgeçmiş olabilir. Ama, biz Türk milliyetçileri olarak, milletimize küsemeyiz, kızamayız ve milletimizi kıramayız. Onun için önümüzdeki günlerde bildiğimizi inandıklarımızı söyleyerek, hedefleri ortaya koyarak, MHP olarak, yine milletin huzuruna çıkmanın cesareti ve kararlığı içerisinde olmalıyız. Bugün Eskişehir'de bu adım atıldı. Bir defa şunu düzeltmeliyiz. Birileri bir zamanlar haksız kara propagandalarla Türk siyasi hayatında güzide yeri olan MHP'yi yanlış değerlendirtmiştir. MHP'yi aşırı sağ, radikal, marjinal, aşırı uç parti gibi değerlendirerek, milletin dikkatinden uzak tutma gayreti içerisinde oldu. Zaman geçti, milletimiz MHP'nin gerçek yüzünü görmeye başladı. MHP'yi, bu milletin siyasi anlayışının en uç köşesine atmaya, sürüklemeye, karalamaya kimsenin hakkı yoktur. MHP, milletimizin genel kabul gören milli ve manevi değer hükümlerinin toplandığı bir alan, toplumsal merkez olarak değerlendirilir. Eğer birileri merkezin sağında, birileri merkezin solunda kendilerini tanımlıyorlarsa, o zaman o tanımlamada eksen kabul ettiği merkezin ne olduğunu bilmelidir. İşte o merkez, Milliyetçi Hareket'tir. Milliyetçi Hareket merkezin solunu da, sağını da kucaklar, dolayısıyla milleti kucaklayan tek siyasi partidir" açıklamasında bulundu. 

"60. HÜKÜMET'İN ADI, MİLLİYETÇİ HAREKET"
Bahçeli, partililerinden sağa da sola da bakıp, herkesi sevip kucaklamalarını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Böyle bir dönemde, MHP'ye milletin ihtiyacı vardır. MHP, milletine hizmet etmek mecburiyetinde olan bir partidir. Bugünkü AKP yönetiminin tüm tahribatlarını ortadan kaldıracak, bu tahribatları önleyip, açtığı yaraları saracak, onaracak bir siyasi parti olarak iktidara talip olduğumuzun şuurunda olmalıyız. AKP oy kaybediyor, gün geçtikçe kaybettiği oy oranı artıyor. AKP'nin alternatifi tektir, o da Milliyetçi Hareket'tir. MHP'nin iktidar günü gelmiştir, o gün bugündür. Oyunlara gelmeden, oyunları bozarak MHP'nin iktidarını sağlamalıyız. AKP'nin alternatifi tektir. O da MHP diyorsak, kararlılıkla, milletimin huzuruna çıkacaksak, 59. Hükümet'in gitmesinden sonra kurulacak hükümetin adını da koyalım. 60. Hükümet, Milliyetçi Hareket."

Bu gerçeği görenlerin, MHP'nin iktidara doğru kararlı yürüyüşünü engellemek için her türlü oyuna başvurduğunu savunan Devlet Bahçeli, "MHP'yi sokağa davet etmek isteyenlere dikkat edin 'fdz. Türkiye'yi, Türk milletini çağın ileri biriz. Onlar sizi sevenler değil, sizin sırtınızdan kendi geleceğini belirlemek için sizin yok oluşuna rıza gösteren benciller, kimliksizlerdir. Ülkenin çıkarlarını her zaman kendi çıkarlarının arkasında görenlerdir. Bunlara alet olmamak lazımdır. 'MHP, ülkücüler nerededir?' diye soruyorsan, artık sabret göreceksin. Ülkücüler iktidardır. Ülkücülerin sokakta işi yok. Kavgadan, çatışmadan uzak kalacağız. Türkiye'de etnik tuzağa düşmeyeceğiz. Türkiye'yi bir iç kargaşaya sokmayacağız. Kardeşi kardeşe vurdurturmayacağız. Bölücü terör hainiyle Kürtçe konuşan kardeşimizi ayırt edeceğiz. Bölücü terörün kökünü kazıyacağız, Kürtçe konuşan kardeşlerimizi de kucaklayacağız. Onun için sokaklarda ülkücüler görünmüyor diyerek, bölücü terörle olan mücadelede zafiyet ve bundan da bir saptırma yaparak, Kürtçe konuşan kardeşlerimizle 934 yıllık beraberliği, birliği bozduracak yanlışlıklara MHP'yi sürüklemek isteyenlere her zaman sabrımızla, olgunluğumuzla, kararlılığınızla cevap vereceksiniz. Masaya istediğin kadar vur, kuru gürültü gelir. Ama siyasetin meşru zemininde, devletin kudretiyle, gücüyle hainlerin kafasına balyoz gibi vurabilirsin. Onun için neyi, ne zaman, nerede yapacağımızı bilenlerdeniz. Ama başkanlarının tahrikine oyununa gelemeyiz" dedi.


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: :
”ESKİ ÜLKÜCÜ”


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.33
Toplam Oy: 12


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1