NAZIM HİKMET (!) ZEYBEK
Tarih: 13.07.2005 Saat: 07:41
Konu: Sizden GelenlerBu başlığı okuduğunuzda bu da nerden çıktı diyeceksiniz... Bende aynı soruyu yıllar önce ortaokul günlerimde elime geçen Bizim Ocak Dergisinde görmüş ve aynı soruyu bende sormuştum. Daha sonra o dönem Kültür Bakanı olan Namık Kemal ZEYBEK ile ilgili bilgiler hafızamda kazınmaya başlanmıştı.


Ülkücü Hareketin CKMP yıllarında Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden sonra kaymakamlık görevine başlayıp daha sonra da MC cephe hükümetinde Rahmetli Gümrük ve Tekel Bakanımız Gün SAZAK beyefendinin döneminde bakanlık müsteşarlığında bulunduğunu öğrendik. Başbuğumuzun organizesiyle kurulan Eğitimciler gurubunda da bulunduğunu bilirdik. 80 de cezaevine girdiğini, girdikten sonra içerdeki tavır ve davranışlarını, Başbuğa karşı yaptığı terbiyesizlikleri de duyardık. Kocatepe camiinde Başbuğu gördüğünde neler yaptığını da anlatırlardı.

Zat-ı muhteremimiz 1988 Temmuzunda Emin ÇÖLAŞAN ile yaptığı söyleşide Türk Milliyetçiliği Fikir Hareketinin ebedi lideri Başbuğum Alparslan TÜRKEŞ e ve o dönemin Ülkücülerin çatısı olan MÇP ye okların çevirmiş zehir zembelek açıklamalarda bulunmuş. O dönem Türk milliyetçilerine karşı her türlü saldırıyı reva gören Anavatan Partisinde Turan Ülküsüne hizmet ettiğini iddia ediyor şu günlerde. Ayrıca kilisede namaz kıldık gibi bir de veciz sözü var. 23 yıl aradan sonra MHP nin ortağı olduğu 57. Hükümet döneminde Bahçelinin kararlarını beğeniyorum diyerek partiye ilhak eden ve milletvekili adayı olan bu beyefendi karşımıza şimdi de yeni bir senaryoyla çıktı.

Tüzük kurultayı adıyla delegeden imza toplayıp partiyi olağanüstü kurultaya götürme adıyla ortaya çıkıp daha sonra hüsrana uğrayan Harekete Çağrı adlı gurubun Öveçler de tuttukları büroyu 1980 de kaçan 1983 de bizlerle yollarını ayıran pikniklerde Anap a çalışın diyen 95 de Çiller DYP sinden Adana da vekillik sıralaması için pazarlığa giren 97 de partiye ilhak eden ve 18 Mayıs 97 -23 Kasım 97- 12 Ekim 2003 de yenilen pehlivanın güreşe doymadığı gibi ortaya çıkıp değişmez genel başkan adayımız ve pozisyoncu ağabey Ramiz ONGUN, 57. Hükümet de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapıp Genel Başkanımıza atfen “Efendim siz uykuda da ibadettesiniz” diyen Hüsnü Yusuf GÖKALP ile birlikte arzu endam edip basın toplantısı düzenleyen bu zat-ı muhteremlerle beraber yer aldı.

Şimdilerde MHP Genel Başkan adayları safına katılan Nazım Hikmet (!) ZEYBEK in son açıklamaları da yenilir yutulur cinsten değil. 88 söyleşi ile ilgili köşesinde yazdığı yazıda ne dediği ne demek istediği anlaşılmayan bu zat-ı muhterem son günlerde ilk olarak kendisinin Anap ta vekil olmasıyla Başbuğum Alparslan TÜRKEŞ in 91 ittifakında RP ile ittifakta RP listesinden meclise girmesinin aynı olduğunu zırvalamış.

MHP Lideri Dr. Devlet BAHÇELİ ile ilgili de son açıklamaları bu kadar da olmaz denilecek cinsten. Böyle bir açıklama yaparken bunları laf olsun diye mi söyledi. Neye istinaden bunları beyan etti anlamak mümkün değil. Diyor ki zat-ı muhteremimiz “Bahçeli de 87 den önce partide yoktu. 88 de yaptığımız söyleşi de yanlış yaptım. Ama o zaman ne MHP ne de Ülkücü Hareket yoktu. ” Ey aklı evvel Nazım Hikmet (!) ZEYBEK efendi MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN RESMİ İNTERNET SİTESİNİ AÇ OKU. DEVLET BAHÇELİ NİN ÖZGEÇMİŞİ ORADA VAR. Genel başkanımızın kurduğu ve başında bulunduğu Ülkücü yan kuruluşlar orada var. Sen kırmızı plakalı araçla gezerken Devlet Hoca Başbuğun emriyle akademik hayatını her şeyini bir kenara iterek partiye ilhak etmiştir. Sen bakanlık koltuğunda yalılarda kokteyllerde gezerken Devlet Hoca bu harekette genel sekreterlik yapmaktaydı.

Gelelim MHP ve Ülkücü Hareket yoktu sözüne. MHP yoktu da Türk milliyetçilerinin siyasi çatısı MÇP de mi yoktu. Tabi o zaman siz bakanlık koltuğunda arzu endam kimseyi gözünüz görmüyor. Ülkücü hareket yoktu sözüne gelelim. Sen bilmez misin ki? Türk tarihinde bir çok Ülkücü Hareket vardır. Çiçi Yabgu zamanında da vardı Ülkücü Hareket Çin sarayında 39 çerisiyle Kürşad zamanında da vardı Ülkücü Hareket Alparslan Beğ zamanında Malazgirt ovasından Anadoluya akındada vardı Ülkücü Hareket Söğüt te Osmanlı Beyliği nde Ertuğrul Gazi ve Osman Bey zamanında da vardı Ülkücü Hareket Ulubatlı Hasan ın üçhilalli sancağı İstanbulun surlarına diktiği çağlar açılıp çağlar kapatılan 29 Mayıs 1453 de Genç Mehmetin Fatihliğinde de Ülkücü Hareket vardı. Kutsal emanetlerin teslim edildiği, İlay-i Kelimetullah davası adına üç hilalli sancağı kıtalara taşıyan Yavuz Sultan Selim Han zamanında da Ülkücü Hareket vardı. 18 Mart 1915 de Çanakkale de Türkün iman gücüyle cihana kafa tuttuğu zaferde de Ülkücü Hareket vardı. Büyük Turan ülkücüsü Enver Bey zamanında da Ülkücü Hareket vardı. Kurtuluş savaşında da Türkiye *****huriyetinin kuruluşunda da Ülkücü Hareket vardı. 1944 ün 3 mayısında da Ülkücü Hareket vardı. 70 li yıllarda bu vatanın bekası için mücadele verildiği zaman başında Başbuğ Türkeş ile Ülkücü Hareket vardı. 12 Eylül 1980 ihtilalinde Ülkücüler kara zindanları taş medrese yaparken de vardı Ülkücü Hareket 1988 Erdal AK ları, Yusuf Ziya ARPACIK ları, Velican ODUNCU ları ve daha nice yiğitleri kara zindanlarda yatarken diğer yanda dışarda bulunan idealist yüreklerin bir araya gelerek oluşturdukları MÇP ve GKSO zamanında da Ülkücü Hareket vardı. 92 Aralığında kara kışa aldırmadan MHP bizimdir diyerek yollara dökülen Başbuğ sevdalısı ülkü erlerinin MÇP nin MHP ye dönüştüğü zamanda da Ülkücü Hareket vardı. 97 Nisanında Başbuğun uçmağa varmasıyla başsız kalıp Türkeş öldü MHP bitti yaygaralarına karşı Dr. Devlet BAHÇELİ nin liderliğinde iktidara yürüdüğü zamanda Ülkücü Hareket vardı. 21. Asıra gireli 5 yıl oldu yine Ülkücü Hareket var. Dünya durduğu müddetçe Türkiye varolacaktır. Türkiye, Türk devletleri ve nerede bir Türk yaşıyorsa Ülkücü Hareket yine varolacaktır. Bunu böyle belleyesiniz...

Ayrıca bu milletin teminatı yarınların liderleri genç ülkücülerin otağı Başbuğum Alparslan TÜRKEŞ in emaneti ve bizlere armağanı olan ve bugün kutlu bozkurt sancağı Harun ÖZTÜRK ün omuzunda ÜLKÜ OCAKLARI yayın organı olan ÜLKÜ OCAKLARI DERGİSİ Haziran sayısının arka iç kapakta gerekli mesaj var. “Sen Dün Başbuğun yanındaydın, Bizde senin yanındayız.!...” Bu sözü okuyun ve iyi değerlendirin. Artık çekilin köşenize de başımızı ağrıtmayın. Ülkenin başında AKP gibi bir bela var. Yabancılara toprak satışının önünün açıldığı, Kıbrısın göz göre göre peşkeş çekilmeye çalışıldığı, Türkmene vatan olan Kerkük ve Musul da sahip çıkılmadığı,
Dün gölgemizde duran Barzani ve Talabani nin hükümran ve uydu olduğu bir Irak isimli komşu ülkemiz var. Türk dünyasının gözü bizde. Bundan böyle ne size ayıracak vaktimiz var. Nede böyle bir şansınız var.

SEZER YOZGAT


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2598