KUDUZ KÖPEK DALIYOR!
Tarih: 14.07.2005 Saat: 07:24
Konu: HaberlerVatanın bölünmez bütünlüğü uğruna en çok şehit veren illerden olan Yozgat’ta şehit aileleri son günlerde hortlayan pkk terörüne karşı “dur” denilmesini istedi. Bir askerin kaçırılması ile cereyan eden hain girişimin bardağı taşıran son dalma olduğunu vurgulayan şehit aileleri; “Türk Milleti Sustukça Kuduz Köpek Dalıyar. İşte dalayan vede uluyan bu kudur köpeklere gereken cevabı verme zamanı geldi de geçiyor” seslenişinde bulundu.


Yozgat Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Basın Danışmanı Yaşar Emre Örmüş, PKK’nın tekrar eylemlerine başladığına dikkat çekerek, geçtiğimiz günlerde bir askerin kaçırılması ile yaşanan olayların bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.
Yıllarca PKK terörüne karşı binlerce şehit verildiğini ve bu şehitlerin hesabının sorulması gerektiğini belirte Örmüş, hiçbir zaman şehitlere ve yakınlarına sahip çıkmayan Avrupa’nın bölücülere destek verdiğini iddia etti.
Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Basın Danışmanı Yaşar Emre Örmüş, yayınladığı yazılı açıklamasında şunları söyledi:
“Yıllarca sürdürdüğü hain hareketleri yeniden meydana seren terür örgütü PKK, özellikle son günlerde birilerinin verdiği üçle yeniden kan emmeye ve savunmasız sivil halkı katletmeye başlamıştır.
Bu katiller hain saldırıları geçtiğimiz gün Tunceli’de askerlerimizi kaçırmakla ve 100’e yakın aracı gasp etmekle bardağı taşırmıştır. Bu hainler düzenledikleri kampuslarla Türk milletine zarar vermeye devam ediyorlar. Şimdi soruyoruz, bu hainlere kim dur diyecek? İmralı’daki terörist başının dışarıya yağdırdığı mesajlara kim dur diyecek? Avrupalarda terör örgütü propagandaları yapıp ve Türkiye’yi eleştirip yerden yere vurup içerde de göğüslerini gerip gezenlere kim sus diyecek? Bir tane terörist başının insan haklarını koruyup 35 bin vatan evladımızı hiçe sayan Avrupa ne zaman bu vatan evlatlarımızın hakkını koruyacak? Tüm bunları yapacak yaptıracak idareyi kim gösterebilecek? Bu terör ne zaman bitecek ve bu dışarıda gezen teröristlerin şakşakçıları ne zaman susturulacak? Biz biliyoruz ve milletimize güveniyoruz.
Daha nereye kadar susacağız her şeyi uğruna yaptığımız, teröristleri affettiğimiz Avrupa için değer mi? O Avrupa ölen şehitlerimizi geri getirecek mi? Bu tavizler nereye kadar? Biz unutmadık Leyla Zana’ların, Selim Sadak’ların aflarını.
Son olarak diyoruz ki, bunca şehit verdik onların hesabı ne zaman sorulacak? Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik sevmeye de devam ediyoruz. Ve de çok iyi biliyoruz ki er yada geç bu millet suçlulardan hesap soracaktır.”


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2601