Türkmenler Şampiyonlarıyla Buluştular
Tarih: 6.06.2006 Saat: 00:42
Konu: SporIrak Türkmenleri Kültür Derneği – Kopenhag’da 04 Haziran 2006 tarihinde düzenlediği toplantıda, Danimarka’da bulunan Türkmenler ile genç şampiyonları buluşturdu.


Dünya çapında mix-müzik şampiyonasına sahip ve TURKMEN SOUL-JAH (soldier) (Türkmen Askeri) adıyla ün yapan Levent, Kerküklü Ustad Adnan Şükür’ün oğlu. Kerkük’te doğan Levent yine dünyaca ünlü bir gurubun üyesi. Piyano enstrumanı bilen Levent müzik konservatuarında klasik müzik eğitimi almayı planlıyor. Yetenekli gencimiz birçok müzik yapım projesine attığı imzaların yanısıra Danimarka televizyonlarına ve filmlere müzik yapmaktadır. Genç müzisyenimiz Türkmen müziğini dünyaya tanıtmak amacıyla projeler üzerinde çalışmaktadır.

Diğer bir Türkmen gururumuz Avrupa ikincisi ve 2008 olimpiyat umudumuz Cüneyt Nurettin Hamit. Kerkük doğumlu Cüneyt geçtiğimiz hafta Almanya’nın Bonn şehrinde düzenlenen Avrupa Taekwondo Şampıyonasında gümüş madalya kazanmıştı. Birçok şampıyonadan madalyalara sahip, 2008 olimpiyatlarında madalya beklediğimiz ve Türkmeneli bayrağını dalgalandırmayı uman Cüneyt, Nurettin Hamit’in oğlu.

Dernek binasında gerçekleşen buluşmada katılımcı Türkmenler, başarılı gençlerimizle yaptıkları sohbette, Türkmenleri dünyaya tanıttıkları için kendileriyle gurur duyduklarını ifade ettiler ve başarılarının devamı temennisinde bulundular.

Dernek üyeleri, Türkmen gençlerimize başarılarından dolayı hediyeler sundular.


Kaynak: turkmeneli.blogspot.com/2006/06/trkmenler-ampiyonlaryla-bulutular.html


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2771