KKTC'yi ajanlar çökertti
Tarih: 30.01.2003 Saat: 08:33
Konu: Dünyadan


Akşam Gazetesi'nin haberine göre, KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu'nun ülkede birlik ve bütünlük kalmadığını itiraf ederek, 'Çözülme AB, ABD ve İngiliz ajanları tarafından yürütülen psikolojik savaşla gerçekleşti. Sosyal patlama olabilir' dediği bildirildi. TBMM Başkanı Bülent Arınç'la Kıbrıs'a giden Dışişleri Komisyonu üyesi CHP'li Şükrü Elekdağ Ada'daki temasları tüm detaylarıyla 16 sayfalık bir rapor halinde CHP Grubu'na sundu. AKŞAM'ın tam metnini ele geçirdiği raporda Başbakan Eroğlu, birbirinden acı itiraflarda bulundu:


- KKTC'de cepheleşmeden ve bizim birbirimize düşmemizin arkasında en etkili sebep ABD, AB ve İngiliz ajanları tarafından yürütülen psikolojik savaş harekatıdır. Gençliğimize burslar verilerek İngiltere'ye gönderildi ve iğfal edildi. AB de halkımızın zihnini çelmek için büyük kaynaklar seferber etti. Medyamızı ve aydınımızı etkilediler. Gençlik tam bir buhran içinde.

- Eskiden psikoloji bozulduğunda Denktaş duruma hakim olurdu. Ama o zaman arkasında kale gibi duran bir Türkiye vardı. Şimdi Ankara'nın durumu net değil.

- Kıbrıs'ta sosyal patlama ile karşı karşıyayız. Ekonomik krizden dolayı maddi kayba uğrayan kesim sesini yükseltmekte ve eylemleri desteklemektedir. Günlük yaşama belirsizlik hakimdir ve bu ortamda kimse bir çivi bile çakmıyor. KKTC'de toplumsal bütünlük aşılmış, birlik ve beraberlik yitirilmiş.


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=282