Namaz kılarken kurşuna dizdiler!
Tarih: 5.05.2009 Saat: 06:28
Konu: Haberler


Namaz kılarken kurşuna dizdiler!Mardin Mazıdağı'na bağlı 32 hanelik ve erkeklerin tamamı korucu olan Bilge Köyü'nde bir düğüne maskeli 4 kişi uzun namlulu otomatik silahlarla saldırdı. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 45 kişi hayatını kaybederken bir görgü tanıdığının anlattıkları tüyler ürpetti!

Saldırıdan saklanarak kurtuldu! Anlattıkları ise tüyler ürpetti. Saldırganlar işi öyle iyi planlamışlar ki bunlar insan bile olamaz!

Türkiye yıllar sonra bu denli büyük bir katliamın kara yasını tutuyor! Mazıdağı'na bağlı Bilge Köyü'ne gelen yüzleri maskeli dört saldırgan, çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu düğün evini bir odaya toplayarak uzun namlulu silahlarla taradı. İki genç kız, yan odadaki yatağın altına saklanarak saldırıdan kurtulmayı başarırken ***huriyet savcısına anlattıkları, korkunç saldırının sır perdesini de araladı.


GÖRGÜ TANIĞI TÜYLER ÜRPETTİ!


Bilge Köyü'ne getirilen psikologlar yardımıyla ifadeleri alınan genç kızların anlattıklarına göre eve gelen dört saldırgan, çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu grubu bir odaya silah zoruyla topladı. Uzun namlulu silahlarla ateş açan saldırganlar, grubun üzerine defalarca ateş açtı. Daha sonra namaz kılan köy imamı ve evde bulan diğer erkekleri de öldüren saldırganlar, bomba atarak olay yerinden uzaklaştı.


KÖYDEN SADECE İKİ KİŞİ KURTULDU


Bu arada İçişleri Bakanlığı'nda kurulan kriz masasına bölgeden gelen bilgilere göre 32 haneli köyün yetişkin erkeklerin tamamı köy korucusu olarak istihdam ediliyor. Korucuların, bölgedeki bir operasyon nedeniyle köyde bulunmadığı ve onların dışında köyde bulunanların tamamının saldırganlar tarafından öldürüldüğü ve sadece iki genç kızın kurtulduğu bildirildi.


 Kaynak: http://www.ulkuocagi.net
Pencereyi Kapat